Blisko 60 zawodników z Polski, Szwecji, Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy zgłosiło się do startu w zawodach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, które odbędą się w dniach 17-18 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Na wielkiej skoczni swoje niesamowite ewolucje zaprezentują narciarze, snowboardziści i rowerzyści.

Wielkie freestyleowe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej!

Odwiedzając najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce trudno nie zauważyć potężnej konstrukcji, która w ostatnich dniach wyrosła na wysokość ponad 11 metrów. Góra śniegu o wysokości 3 pięter to lądowanie skoczni, na której już za tydzień rozegrane zostaną zawody Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. To w tej chwili jedyna impreza na świecie, w ramach której rozgrywane są zawody Big Air narciarzy, snowboardzistów i specjalistów od rowerowego freestyle’u. Do startu zgłosiło się już 57 zawodników i zawodniczek z Polski, Szwecji, Austrii, Łotwy, Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Andrzej Lesiewski, organizator imprezy:

Cała śnieżna konstrukcja powstaje pod okiem Szczepana Karpiela-Bułecki i Janka Krzysztofa Jr. Red Bull dostarczy nam specjalne wybicie dla rowerzystów, zbudowane specjalnie na tę imprezę. Dzięki możliwościom firmy Supersnow w dziedzinie produkcji śniegu i wsparciu technicznemu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska budujemy skocznię i snowpark, które pozwolą pokazać wszystkim zawodnikom naprawdę fajne ewolucje.

Szczególne emocje towarzyszyły będą tradycyjnie rywalizacji narciarzy, którzy powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski we Freeskiingu. Na starcie pojawi się m.in. broniący tytułu Robert Szul, ale o jego odzyskaniu myśli też z pewnością Szczepan Karpiel-Bułecka, który na najwyższym miejscu podium stawał już kilkukrotnie. Z gwiazdą tegorocznych zawodów będzie można się spotkać w strefie Huawei Honor (więcej o Szczepanie: w tym miejscu).

Wielkie freestyleowe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej!

Sporą dawkę stylowych lotów zaserwują publiczności z pewnością snowboardziści. Na liście startowej znaleźli się m.in. bracia Tomasza i Jakub Wolakowie, Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, czy Jakub Skrzypkowski.

Aż 22 zawodników weźmie udział w zawodach Big Air na rowerach! Wśród nich nie zabraknie zeszłorocznego zwycięzcy Marka Łebka, ale i najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego zawodnika mtb – Szymona Godźka.

Pomiędzy najlepszych zawodników trzech dyscyplin podzielone zostanie w sumie 20 000 złotych w gotówce i nagrody rzeczowe o wartości 30 000 złotych. W puli znalazły się smartfony Honor 8 ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów, vouchery od marki HEAD, a także produkty Thule i The North Face.

Na publiczność, poza widowiskową rywalizacją, czekają także dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. W specjalnej strefie Honor na gości czekał będzie fotograf Tomek Gola, który poprowadzi warsztaty fotograficzne. Będzie można tam też spotkać gwiazdy beatboxu Dharni i K-Leach oraz przetestować smartfony Huawei i Honor. Z kolei w strefie Saturn będzie można zobaczyć i zakupić najnowsze gadżety elektroniczne, a marka HEAD zaprosi wszystkich do testów sprzętu snowboardowego.

Wielkie freestyleowe starcie już za tydzień w Białce Tatrzańskiej!

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:

wsfest.pl
facebook.com/ski2die
facebook.com/honorpl
instagram.com/wintersportsfestival
Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

17-18 lutego 2017
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Konkurencje: Big Air (freeski – mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)
Sponsor główny: Honor
Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP
Organizator: Snow PR

O marce Honor:

Honor to wiodąca marka smartfonów produkowanych przez Huawei Technologies’ Consumer Business Group. Zgodnie ze swoim hasłem „honor for the brave”, marka została stworzona, aby sprostać potrzebom epoki cyfrowej za pośrednictwem mobilnie zoptymalizowanych produktów, które oferują użytkownikom lepsze doświadczenia, inspirują do działania, wspierają kreatywność i realizację marzeń młodych osób. Więcej na hihonor.com i facebook.com/honorpl


Zdjęcia: Tomek Gola