Diverse Downhill Contest ponownie zawita do Wisły. W tym roku to właśnie góra Stożek zainauguruje rozgrywki Pucharu Polski w zjeździe na rowerach 22 i 23 kwietnia. Rywalizacja na stoku góry Stożek to rok rocznie mnóstwo niesamowitych emocji, grono najlepszych zawodników w tym także wielu obcokrajowców oraz niezapomniana atmosfera tworzona przez tłumy kibiców. Poza Pucharem Polski w kategorii Elita zawodnicy będą rywalizować o Puchar Burmistrza Wisły.

Przypomnijmy, że Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce. Zarówno zawodnicy jak i kibice licznie przybywają na ich kolejne edycje. Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już dwunasty sezon. Jest to również kolejny rok, w którym sponsorem cyklu jest firma Etos, właściciel marki Diverse.
W 2017 w ramach Diverse Downhill Contest odbędą się dwa wydarzenia. Poza inauguracją sezonu w Wiśle, 15 i 16 lipca na górze Żar rozegrane zostaną najważniejsze zawody, czyli Mistrzostwa Polski.

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski 2017 wystartuje w Wiśle

W ostatnich dwóch latach Wisła gościła Mistrzostwa Europy w zjazdach rowerowych, natomiast w tym roku zawody odbędą się w randze Pucharu Polski. Dodatkowo rozegrany zostanie także konkurs o Puchar Burmistrza Wisły oraz tradycyjnie już Monster Best Whip.

Trudna technicznie i szybka trasa na górze Stożek pozwalała zawodnikom na rozwinięcie niesamowitych prędkości. Zeszłorocznym triumfatorem i równocześnie Mistrzem Europy został Sławek Łukasik z imponującym czasem 2:13:692. Czy wiosenna pogoda i czasami kapryśna o tej porze roku aura pozwoli zawodnikom na osiągnięcie podobnych wyników? Zobaczymy.

Jak zawsze podczas rozpoczęcia sezonu downhillowego organizatorzy spodziewają się nie tylko zawodników z Polski, ale także z zagranicy, którzy chętnie startują w Diverse Downhill Contest. Podobnie jak w latach poprzednich zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników, jak i zawodniczek posiadających licencję PZKol oraz startujących w kategoriach hobby.

Tradycyjnie już podczas Diverse Downhill Contest nie zabraknie konkursów dodatkowych dla fanów. Widzowie będą mogli wykazać się pomysłowością i powalczyć w konkursie na najlepiej kibicującą ekipę zawodów.

To będzie weekend pełen sportowych wrażeń. Nie może was zabraknąć w Wiśle 22 i 23 kwietnia!

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u: facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT sportainment.pl / facebook.com/SportainmentMarketingAgency