JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Red Bull District Ride w Norymberdze rozpoczął się od wielkiego show. Dziewięciu najlepszych zawodników slopestyle stanęło naprzeciw 24-tysiącom widzów zebranych na placu Hauptmarkt w samym sercu 950-letniego miasta, by powalczyć o nagrodę za najlepszy trik imprezy. Podczas 45-minutowej sesji publiczność była świadkiem niesamowitych sztuczek, a część z nich została wykonana po raz pierwszy na świecie. Ostatecznie na koniec imprezy najlepszą sztuczką popisał się Nicholi Rogatkin, który jako jedyny na świecie wylądował cztery obroty (1440!) na rowerze MTB.

World’s First 1440 by Nicholi Rogatkin at Red Bull District Ride
Nicholi Rogatkin – 1440

World’s First 1440 by Nicholi Rogatkin at Red Bull District Ride
Szymon Godziek – backflip superman seat grab one hand

1440, backflip superman one-hand seatgrab, tsunami backflip czy podwójny frontflip – takie rzeczy były wykonywane podczas sesji best trick, która poprzedziła główne zawody. Tysiące zebranych kibiców dopingowało zawodników, którzy rywalizowali na finałowej hopie tegorocznego toru Red Bull District Ride. Startowali z czwartego piętra lokalnego ratusza, by po pokonaniu 15-metrowego zjazdu zmierzyć się z kickerem o wysokości 4,5m i prawie 10-metrową hopą. Show rozpoczął Nico Scholze, który pokazał tsunami-backflipa, sztuczkę którą po raz pierwszy wykonał Szymon Godziek podczas poprzedniej edycji imprezy. Sam Szymon w tym roku zaskoczył publiczność swoim najnowszym trikiem, czyli backflip superman one-hand seatgrab. W połowie sesji Nicholi Rogatkin po raz pierwszy spróbował wylądować cztery obroty w poziomej osi, czyli 1440. Pierwsza próba nie była udana, ale pozostali zawodnicy dostali sygnał, że muszą pokazać naprawdę grube sztuczki. Bienvenido Aguado Alba popisał się niesamowicie pięknym podwójnym frontflipem, ale tuż przed końcem sesji best trick, Nicholi Rogatkin ponowił swoją próbę wylądowania 1440-ki. I tym razem mu się to udało!

Nicholi Rogatkin:

Czuję się niesamowicie! Publiczność była wspaniała, chłopaki jechali na maksa, istne szaleństwo! Byłem gotów na 1440-kę i koniecznie chciałem ją zrobić. Teraz to jakiś kosmos, jestem po prostu w szoku i z pewnością nigdy nie zapomnę tego uczucia!

World’s First 1440 by Nicholi Rogatkin at Red Bull District Ride


Zdjęcia: Red Bull