JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W najbliższy wtorek 5 września o godz. 19:00 uruchomione zostaną zapisy na finałową edycję w kultowym Mieroszowie. A już za tydzień w sobotę 9 września widzimy się na zawodach w Baligrodzie. Są jeszcze wolne miejsca. Szykuje się prawdziwie endurowy wrzesień!

Ruszają zapisy na finał Kellys Enduro MTB Series w Mieroszowie

Wakacje w zasadzie już zakończone. Ale nie dla fanów kolarskiego enduro. Organizatorzy jedynych w Polsce zawodów rozgrywanych w formule On-Sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy zapraszają na dwa wyścigi. Pierwszy rozegrany zostanie w sobotę 9 września w Gminie Baligród, gdzie rok temu odbyły się Mistrzostwa Polski w tej odmianie kolarstwa górskiego. Rejestracja nadal trwa, zatem warto jeszcze skorzystać z możliwości zapisów on-line bo przygotowane trasy wspólnie z Nadleśnictwem Baligród dadzą wiele radości z jazdy. Wiemy tylko tyle, że jeden z OSów będzie miał 4,5 km długości, a na dwóch kolejnych wyznaczono całkiem nowe linie przejazdu – specjalnie na potrzeby zawodów. Bazą imprezy ponownie będzie ośrodek WISAN. Pula nagród w niczym nie ustąpi wartości z poprzedniej edycji, zaś regenerację na bufecie tradycyjnie zapewni marka Oshee. Spodziewajcie się również fajnych gadżetów w pakiecie startowym (Nikwax, Trezado). Kto zyska a kto straci w klasyfikacji generalnej „Kellys Enduro MTB Series” będziecie mogli gorąco komentować podczas wieczornego ogniska, na którym załapiecie się na degustację lokalnych napojów.

Ruszają zapisy na finał Kellys Enduro MTB Series w Mieroszowie

To tyle jeśli chodzi o zawody w Bieszczadach. Teraz kilka słów o finałowej edycji w Mieroszowie, zaplanowanej na 30 września. Zapisy na tą imprezę uruchomione zostaną we wtorek 5 września. Planowanych jest 12 grup startowych, zatem limit uczestników ustalono na 240 osób. Patrząc na kultowość tej miejscówki w latach poprzednich, gdy zawody organizowała ekipa EMTB, warto szybko się zapisać. W pakietach startowych znajdziecie prezent od Kellys, smar Juice Lubes, saszetkę z Nikwax, oraz napój Oshee. Z nieoficjalnych przecieków wiemy, że charakter dotychczasowych tras z melafirem w roli głównej ma być przynajmniej częściowo utrzymany. Ponadto możecie liczyć również na miejski OS, który tym razem będzie jako ostatni.

Ruszają zapisy na finał Kellys Enduro MTB Series w Mieroszowie

Tutaj wszystko się rozstrzygnie, tutaj poznamy triumfatorów klasyfikacji generalnej. Na zwycięzców czekać będzie jak zwykle wiele atrakcyjnych nagród m.in. zegarki Suunto, kaski TSG, sztyce regulowane Spinner, plecaki i ochraniacze Endura, opony Maxxis, okulary Julbo, powerbanki i ładowarki Varta, zębatki HCC, gripy Hope, Airshot, voucher do Bike Stacji Kozioła czy w końcu bony od Deuter, i Force. Dla chętnych ponownie zostanie umożliwione nocowanie na hali sportowej (szczegóły niebawem na FB zawodów), spod której wyruszycie na trasy. Świętowanie wyniku w generalce, objechania kolegi czy pokonania wcześniej nieosiągalnych trudnych odcinków technicznych odbędzie się na Górze Parkowej, gdzie organizatorzy przygotowują mini-koncert i wieczorną biesiadę. Impreza planowana jest do rana.

Więcej informacji znajdziecie na: facebook.com/EnduroMTBseries