Wielki finał Pucharu Świata DH 2017 już w ten weekend w Val di Sole

Cztery miesiące, dziewięć krajów, dwa kontynenty, i wszystko zakończy się tutaj: ostatni przystanek tegorocznego Pucharu Świata DH będzie miał miejsce we włoskim Val di Sole w ten weekend. Już za kilka dni poznamy najlepszych zawodników tego sezonu, a walka o końcowy tytuł zapowiada się nad wyraz ekscytująco.

Wielki finał Pucharu Świata DH 2017 już w ten weekend w Val di Sole Wielki finał Pucharu Świata DH 2017 już w ten weekend w Val di Sole
Myriam Nicole / Tracey Hannah

Ostateczna walka o tegoroczny tytuł zostanie rozegrana na krótkiej, lecz intensywnej trasie, która uznawana jest za najbardziej techniczną w całej serii. W rywalizacji pań aktualnie na prowadzeniu jest Myriam Nicole, która uzbierała 1190pkt. Jednak po piętach depcze jej Tracey Hannah (1080pkt), która ma za sobą świetne wyniki podczas niedawno zakończonego festiwalu Crankworx Whistler. Również zajmująca trzecie miejsce Tahnee Seagrave (1044pkt) ma ochotę na końcowy triumf, zwłaszcza po zwycięstwie w podczas ostatniej rundy w Mont Sainte Anne w Kanadzie, gdzie pokonała Myriam Nicole o prawie 6 sekund.

Wielki finał Pucharu Świata DH 2017 już w ten weekend w Val di Sole Wielki finał Pucharu Świata DH 2017 już w ten weekend w Val di Sole
Greg Minnaar / Aaron Gwin

W rywalizacji mężczyzn walka jest bardziej zacięta. Zaledwie 77 punktów dzieli lidera Grega Minnaara, drugiego Aarona Gwina oraz trzeciego Troya Brosnana. Wszyscy trzej będą bardzo zdeterminowani, aby rozegrać dobre zawody, ale tylko jeden może wygrać tytuł najlepszego zawodnika roku. Czy Minnaar, najbardziej utytułowany zawodnik w historii zjazdu, dołoży kolejny tytuł do swoich zdobyczy? A może Gwin podtrzyma wysoką formę po zwycięstwie w Mont Sainte Anne? Nie można zapominać także o Brosnanie, który wygrał niedawno zawody Canadian Open DH podczas festiwalu Crankworx Whistler. Wszystko jest możliwe i zapowiada się bardzo ekscytująca walka o zwycięstwo.

Transmisję LIVE z imprezy przeprowadzi Red Bull TV, a same zawody odbędą się w dniach 26-27 sierpnia we włoskim Val di Sole.

Transmisje:

  • Val di Sole DHI kobiety: 26 sierpień, start transmisji 13:00
  • Val di Sole DHI mężczyźni: 26 sierpień, start transmisji 15:00