Zapowiedź drugiej rundy Pucharu Świata DH 2017 - Fort William

Już w ten weekend odbędzie się druga runda tegorocznego Pucharu Świata DH. Tym razem areną zmagań będzie szkockie Fort William gdzie oprócz zawodów zjazdowych odbędzie się także trzecia runda 4X ProTour. Podczas pierwszej rundy największe emocje wzbudził zespół Santa Cruz Syndicate, który jako jedyny wystawił rowery na kołach 29″. Efektem było zwycięstwo oraz 3 i 6 miejsce w kwalifikacjach. Na drugą rundę 29ery przygotowało już dużo więcej ekip i tym samym zobaczymy je w barwach takich zespołów jak Trek, Specialized czy Intense. Czy w Fort William doczekamy się pierwszego w historii zwycięstwa roweru 29″? Jest to więcej niż pewne!

Zapowiedź drugiej rundy Pucharu Świata DH 2017 - Fort William
Alexandre Fayolle, Lourdes 2017

Podczas pierwszej rundy we francuskim Lourdes byliśmy świadkami niespodziewanych wyników w kategorii elity mężczyzn, a to z powodu drastycznej zmiany pogody tuż po rozpoczęciu rywalizacji. Liderem po pierwszej rundzie jest Alexandre Fayolle (Polygon UR), drugie miejsce zajmuje Matt Wallace (Canyon Factory Racing DH), a trzeci jest Marcelo Gutierrez Villegas (Giant Factory Off-Road Team). Do rywalizacji w Szkocji podobnie jak w Lourdes, przystąpi Sławomir Łukasik (NS Bikes Factory Racing), który obecnie zajmuje 21 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zapowiedź drugiej rundy Pucharu Świata DH 2017 - Fort William
Rachel Atherton, Lourdes 2017

Wśród pań niespodzianek nie było, ale miały to szczęście, że pogoda popsuła się dopiero po ich przejazdach. Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH) ciągle śrubuje swój niesamowity rekord wygranych z rzędu i również podczas pierwszej rundy nie dała większych szans rywalkom. Podium w Lourdes uzupełniły Tracey Hannah oraz Tahnee Seagrave (Transition Bikes / FMD Factory).

A na koniec zapraszamy do obejrzenia trasy w wykonaniu niezawodnego Claudio Caluoriego, któremu towarzyszy Jack Moir.


Zdjęcia: Bartek Woliński /Red Bull