Już za trzy tygodnie najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu już po raz czwarty powrócą do Krakowa. Po raz drugi towarzyszyć im będą zawodnicy na rowerach walczący w zawodach Pucharu Świata dirt MTB. Diverse NIGHT of the JUMPs to wielkie wydarzenie sportowe, a także niesamowite show stworzone z myślą o całych rodzinach. Odliczając do wydarzenia pokusiliśmy się o kilka wspomnień z wcześniejszych edycji, czyli dlaczego powinniście się wybrać 24 marca do TAURON Areny Kraków.

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

Pierwsza, po ośmiu latach przerwy, odsłona Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie na południu kraju odbyła się w 2015 roku. Apetyty na FMX były tak duże, że bilety wyprzedały się na sześć tygodni przed wydarzeniem. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na dwudniową odsłonę wydarzenia, dając szansę 20 tysiącom widzów na podziwianie niesamowitych tricków wykonywanych na wysokości niemal trzeciego piętra.

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

Zawodnicy niesieni niesamowitym dopingiem widzów dawali z siebie wszystko. Libor Podmol był jednym z nich. Czech jako ostatni trick piątkowego przejazdu wykonał Volt. Wykonał, jednak nie był w stanie go wylądować. Sam wtedy przyznał, że szanse na sukces wynosiły 50 na 50, ponieważ nigdy wcześniej nie wykonywał tej ewolucji podczas zawodów. Podjął to ryzyko niesiony właśnie pozytywną energią płynącą z trybun. Ninja FMX’u: David Rinaldo wpadł spóźniony w sobotni wieczór i bez wcześniejszych treningów skoczył po jednym razie z każdej rampy, następnie pojechał swój przejazd i… wygrał. W pięknym stylu. Takie wyczyny i emocje tylko na Diverse NIGHT of the JUMPs!

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

Rok później publiczność w TAURON Arenie Kraków ponownie dała się porwać wirtuozom lotów z rampy, a zawodnicy napędzani energią z widowni dwoili się i troili, aby zaimponować sędziom oraz kibicom. Serca publiczności bezapelacyjnie skradł Luc Ackermann. Ten, wówczas, 18-latek postawił wszystko na jedną kartę i swoim żywiołowym przejazdem porwał widzów z miejsc i stał się jednym z ulubionych zawodników nad Wisłą. Nie ustrzegł się jednak błędów i na podium ostatecznie nie stanął.

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

Zwieńczeniem wydarzenia było wykonanie Tandem Backflipa przez Petra Pilata i Jarka Tworzydło. Jarek wygrał konkurs Tandem Backflip Hero i stał się drugą osobą w Polsce, która właśnie dzięki konkursowi, mogła stać się czynnym uczestnikiem Diverse NIGHT of the JUMPs. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości, ponownie pojawią się konkursy, dzięki którym wyłonimy kolejnego fana lub fanów, którzy będą mieć szanse na spełnienie swojego marzenia oraz zaprezentowanie się szerszej publiczności.

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

W marcu 2017 roku po raz pierwszy w historii najlepsi motocykliści startujący w Mistrzostwach Świata we Freestyle Motocrossie oraz mocna reprezentacja zawodników MTB walczących o punkty w Pucharze Świata FMB World Tour połączyli swoje siły pod egidą Diverse NIGHT of the JUMPs.

Światowa czołówka FMX mocno walczyła o punkty, trzeci rok z rzędu porywając polską publiczność, a na podium stanęli: Maikel Melero, David Rinaldo i faworyt widzów, mocno przez nich dopingowany – Luc Ackermann. Absolutną nowością podczas Diverse NIGHT of the JUMPs było rozegranie zawodów Pucharu Świata – FMB World Tour. Rowerowy freestyle wzbudził wiele emocji i zaaplikował kibicom dawkę niesamowitych wrażeń. Zawodnicy wykonywali tricki jakich widzowie DNOTJ jeszcze nie widzieli: podwójne Backflipy, Frontflipy, 360-tki Barspin oraz Backflipy Tailwhip. Każda ewolucja nagradzana była mocnym aplauzem, zwłaszcza jeśli jej autorem był Polak. I to właśnie Polak – Szymon Godziek wygrał całą rywalizację. Zawodnik postawił na połączenie dwóch dyscyplin i wykręcił inspirowanego FMX’em idealnego Cliffhanger Flipa. O dodatkową dawkę emocji zadbał Patryk Siekaj, który po raz pierwszy w południowej Polsce wykonał Backflipa quadem. Motocykle, rowery i quad podczas jednego wydarzenia – żaden problem!

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

Historia kolejnej, czwartej, odsłony Mistrzostw Świata FMX – Diverse NIGHT of the JUMPs w Małopolsce właśnie się tworzy. Już 24 marca ponownie w TAURON Arenie Kraków zobaczymy zawodników na motocyklach, na rowerach MTB oraz na skuterze śnieżnym. Na listach startowych nie zabraknie Polaków, którzy wystartują zarówno na motocyklach, jak i na rowerach. W FMX nasz kraj reprezentować będą Marcin Łukaszczyk i Rafał Biały. Na MTB zobaczymy Dawida Godźka, który po siedmiu latach przerwy wraca do rywalizacji na dużych kołach. Dawid, który w USA odnosi ostatnio duże sukcesy na BMX, będzie nie mniej trudnym rywalem, niż jego brat Szymon. Czy zwycięstwo w krakowskiej odsłonie Pucharu Świata pozostanie w rodzinie Godźków? Przekonamy się o tym już za trzy tygodnie. Ekstremalnych wrażeń dopełni występ Jasona Cesco, zawodnika z Włoch, który jako pierwszy w historii Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie, da pokaz freestyle’u na skuterze śnieżnym oraz wykona nim salto w tył!

Diverse NIGHT of the JUMPs: wielkie emocje gwarantowane!

A do tego to co zawsze: ekstremalne tricki na wysokości niemal trzeciego piętra, wielka dawka pozytywnej energii i adrenaliny oraz show jakiego nie da się zapomnieć. Bądźcie 24 marca razem z nami w TAURON Arenie Kraków, aby dopingować najlepszych zawodników na motocyklach i rowerach oraz przeżyć wyjątkowe emocje. Tego nie można przegapić!

Oficjalna zapowiedź video Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie:

Bilety jeszcze do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL.

Więcej informacji na: dnotj.pl oraz facebook.com/SportainmentMarketingAgency
Strona wydarzenia: facebook.com/events/264436394087726
Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebooku: facebook.com/NIGHToftheJUMPs