Kolejny sezon cyklu Downhill City Tour przed nami. Pierwsza, otwierająca edycja odbędzie się w Cieszynie. Podobnie jak w zeszłym roku rozgrywana będzie ona w formule Dual, gdzie dwóch zawodników ściga się równocześnie na specjalnie przygotowanej trasie pełnej skoczni, schodów, kostki brukowej, band i innych przeszkód występujących w miejskiej infrastrukturze.

Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018
Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018 Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018

Organizator – Fundacja Kult planuje drobne zmiany na trasie i rozbudowę miasteczka rowerowego, które czekać będzie na widzów i zawodników na cieszyńskim rynku. Wśród atrakcji przygotowanych dla kibiców wymienić można między innymi: strefę dla dzieci, tor pumptrack wraz z instruktorem, konkursy z nagrodami, foodtrucki, stoiska partnerów i wiele innych. Niesamowite widowisko rowerowe w centrum miasta, spektakularne skoki sięgające 15 metrów, piękno rywalizacji i zapierające dech w piersiach sportowe emocje to wszystko co opisuje cykl Downhill City Tour.

Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018 Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018

Organizator nie zdradza póki co kolejnych lokalizacji w tym sezonie, lecz już niedługo wszyscy je poznamy. Będzie to 9. edycja tego wydarzenia w historii, organizowanego już od 3 lat. Wśród miast, które odwiedził cykl znajdują się: Ustroń, Karpacz, Cieszyn, Przemyśl i Kłodzko. Plany Fundacji Kult są ambitne, zobaczymy gdzie pojawią się jeszcze w tym sezonie.

Zapowiedź Downhill City Tour Cieszyn 2018

Więcej informacji: facebook.com/dhcitytour