Panujący upał, siedem długich odcinków oraz niesamowity poziom jazdy – to wszystko miało miejsce podczas siódmej rundy zawodów Enduro World Series w Hiszpanii.

Praktycznie każda tegoroczna runda rozgrywana była w deszczu, więc słońce i rosnące temperatury były miłą odmianą. Tym samym trasy były suche, miejscami bardzo śliskie, i były świadkiem kilku znaczących zwrotów akcji spowodowanych usterkami mechanicznymi podczas dwóch dni ścigania.

Enduro World Series 2018 #7: Rude i Ravanel wygrywają w Hiszpanii
Richie Rude

Wśród całej stawki był jeden zawodnik, który nic sobie nie robił z całego zamieszania i był nim Richie Rude (Yeti/Fox Shox Factory Racing). Po pierwszym dniu miał 12 sekund przewagi nad Martinem Maesem (GT Factory Racing), który pomimo wygrania 2 z 3 niedzielnych odcinków, nie dał rady go dogonić. Ostatecznie zakończył wyścig 8 sekund za Rude’em, który zgarnął drugie zwycięstwo w sezonie. Trzecie miejsce zajął Damian Oton (Unior Devinci Factory Racing).

Anita Gehrig

W rywalizacji pań aż pięć odcinków padło łupem rewelacyjnej Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team), która bez większych problemów wygrała cały wyścig. Ostatnie dwa odcinki zawodów padły łupem Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective), dzięki czemu zakończyła zmagania na drugiej pozycji. Zwyciężczyni piątkowego prologu Andreane Lanthier Nadeau (Rocky Mountain Race Face Enduro Team) po dobrym weekendzie zajęła najniższy stopień podium.

Katy Winton

W rywalizacji U21 swoje pierwsze zwycięstwo odniósł prywatny zawodnik Louis Jeandel, który o sekundę pokonał Nathana Secondi’ego. Elliott Heap (Chain Reaction Cycles Mavic) dzięki trzeciej lokacie podtrzymał swoje szanse na końcowy triumf w serii. Wśród pań U21 wszystkie wyścigi wygrała Ella Conolly i nie inaczej było tym razem. Drugie miejsce zajęła Leah Maunsell, a trzecia była Abigale Lawton.

Sam Hill

Aktualny mistrz mastersów Karim Amour (Miranda Racing Team) przypieczętował swoją dominację w tym sezonie, podczas gdy wśród pań triumfowała Nadine Sapin. W rywalizacji zespołowej wspólne zwycięstwo odniosły ekipy GT Factory Racing oraz Rocky Mountain Race Face Enduro Team.

Enduro World Series 2018 #7: Rude i Ravanel wygrywają w Hiszpanii Enduro World Series 2018 #7: Rude i Ravanel wygrywają w Hiszpanii
Podium mężczyzn i kobiet

Do rozegrania został już tylko wielki finał serii, czyli zawody Bluegrass FinalEnduro powered by SRAM, które odbędą się w następny weekend w Finale Ligure.

Pełne wyniki z zawodów w Hiszpanii można znaleźć w tym miejscu.

Oficjalna strona: enduroworldseries.com