JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Opona WTB Ranger dostępna jest teraz w nowym rozmiarze 2.4″. Bieżnik przystosowany jest do jazdy w każdych warunkach po górskich szlakach, a w nowym modelu zwiększona została gama dostępnych wersji. Od teraz Ranger dostępny jest również w mieszance Fast Rolling i nowych rozmiarach, również w wersji plus 2.8/3.0.

WTB Launches Ranger 2.4 Tire for All-Weather Trail Riding

Design bieżnika modelu Ranger projektowany był z myślą o jeździe po mokrych trasach, ale szybko okazało się, że jest to bardzo uniwersalna opona, która świetnie sprawdza się również na sypkich i piaskowych trasach. Duża ilość małych klocków sprawia, że posiada ona doskonałą przyczepność na trasie, podczas gdy duża odległość między nimi łatwo czyści oponę m.in. z błota. Dzięki niskim klockom w środkowej części Ranger posiada niskie opory toczenia, a wyższe boczne klocki zapewniają odpowiednią przyczepność w zakrętach.

Opona WTB Ranger w rozmiarze 2.4″ dostępna będzie w trzech różnych wersjach, wszystkie dla rozmiaru koła 29″. Dwa modele TCS Light wykorzystują pojedynczy oplot 60tpi oraz technologię Slash Guard (specjalne nylonowe wstawki w bocznej ściance). Wersja TCS Light z technologią Slash Guard plasuje się idealnie pomiędzy tradycyjnymi wersjami TCS Light oraz TCS Tough. Z kolei Ranger w wersji TCS Tough to już podwójny oplot 60tpi, zaprojektowany do sprostania najcięższym warunkom na trasach.

WTB Launches Ranger 2.4 Tire for All-Weather Trail Riding

Wszystkie wersje nowej opony wykorzystują najnowszą mieszankę gumy WTB TriTec, która składa się z trzech różnych mieszanek, aby zapewnić maksymalną przyczepność i wytrzymałość. Cała opona zbudowana jest z bardzo wytrzymałej gumy, która w połowie przechodzi w miejscu klocków na dużo miększą mieszankę. Z kolei środkowe klocki wykonane są z trzeciego rodzaju gumy, który jest idealnym wypośrodkowaniem pomiędzy przyczepnością, wytrzymałością i oporami toczenia.

Waga WTB Ranger 2.4″ 29″ w wersji TCS Light (Slash Guard) High Grip to 1049g, podczas gdy TCS Tough Fast Rolling to 1138g. Sugerowana cena detaliczna w USA (cena EU jeszcze nieznana), to 69.95-79.95USD.

WTB Launches Ranger 2.4 Tire for All-Weather Trail Riding

Technologie TCS i TCS 2.0

TCS (Tubeless Compatible System), to autorska technologia WTB zaprezentowana w 2009 roku. Łączy ona różne standardy (ERTRO, ISO, UST) w jeden lekki standard, kompatybilny ze wszystkimi oponami bezdętkowymi. W 2018 roku zaprezentowana została technologia TCS 2.0. Więcej informacji można znaleźć na stronie wtb.com/tcs.

O firmie WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter