Organizatorzy Enduro World Series z dumą ogłaszają kalendarz kwalifikacji oraz europejskiej serii. W przyszłym roku zawody głównej serii EWS będą miały tylko format pre-kwalifikacji i dzięki temu pozostałe serie wyznaczają jasną ścieżkę do zdobycia punktów w globalnym rankingu, który umożliwi awans do najważniejszej serii enduro na świecie w 2020 roku.

Enduro World Series ogłasza kalendarz kwalifikacji i europejskiej serii w sezonie 2019
Enduro World Series 2018, Finale Ligure

EWS European Enduro Series odbędzie się już po raz drugi i w przyszłym roku zawita do czterech nowych lokalizacji. Seria wystartuje 28-go kwietnia w Hiszpanii, gdzie odbędą się zawody Enduro Salines 2019. Malutka wioska Massanet de Cabrenys w Katalonii oferuje ogromną sieć ścieżek rowerowych, które rozwijane są od ponad dekady. Zawodnicy znajdą tutaj świetny miks płynnych i technicznych singli, które wiją się w wśród sosnowych lasów. Przewyższenie sięgnie ponad 1600m co oznacza kawał dobrego ścigania.

Enduro World Series ogłasza kalendarz kwalifikacji i europejskiej serii w sezonie 2019
Cecile Ravanel, Enduro World Series 2018, Finale Ligure

Druga runda przeniesie nas z Hiszpanii na szkockie wzgórza w region Innerleithen. Organizatorzy Szkockiej Serii Enduro zaprezentują zawodnikom jedne z najlepszych brytyjskich tras w weekend majowy 18-19. Tutejsze ścieżki znane są z dużych stromizn, technicznych sekcji i świetnej renomy organizatorów, którzy dbają o swoje imię już od ponad dwóch dekad.

Trzecia runda to Petzen/Jamnica – miejsce, które w 2018 roku było pierwszym eventem w historii EWS odbywającym się w dwóch krajach. Ta sama sytuacja będzie miała miejsce również i w przyszłym roku podczas Black Hole Bike Fest, gdzie zawodnicy zmierzą się na słoweńskich trasach Jamnicy i austriackich płynnych singlach Petzen. Zawody odbędą się w dniach 22-23 czerwca i z całą pewnością przyniosą kilka niespodzianek.

Enduro World Series ogłasza kalendarz kwalifikacji i europejskiej serii w sezonie 2019
Eddie Masters, Enduro World Series 2018, La Thuile

Francja jest znana ze wspaniałego ducha enduro, więc gdzie można lepiej zakończyć sezon? Francuska Seria Enduro będzie gościć zawodników w Loudenvielle w dniach 7-8 września. Nowi Mistrzowie zostaną ukoronowani we francuskich Pirenejach, gdzie pokonają trasy najeżone korzeniami, kamieniami i słynnymi francuskimi zakrętami. W trakcie dwóch dni ścigania start niektórych odcinków przewidziany jest na wysokości 2300m n.p.m., a aby ulżyć trochę zawodnikom w rywalizacji, na górę dotrą wyciągami.

W międzyczasie odbywać się będą zawody z serii Enduro World Series Qualifier, czyli kwalifikacje do głównej serii. W przyszłym roku zapowiada się rekordowa ilość imprez w historii, a w ramach kwalifikacji zadebiutują zawody w takich miejscach jak Bal, Malezja, Japonia czy RPA. Oprócz tego odbędą się zawody w Europie, Skandynawii, obydwu Amerykach czy Australii i Azji. Kalendarz wciąż jest uzupełniany o nowe imprezy, więc może ulec zmianie.

Enduro World Series ogłasza kalendarz kwalifikacji i europejskiej serii w sezonie 2019
Richie Rude, Enduro World Series 2018, Montagne

Pełny spis kwalifikacji oraz EWS European Enduro Series znajdziecie w tym miejscu oraz w naszym kalendarzu imprez rowerowych 2019.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com