Klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie Pucharu Polski DH 2018

Inauguracja Pucharu Polski DH za nami! Na pierwszych zawodach sezonu, czyli Diverse Downhill Contest w Wiśle, stawiło się sporo zawodników, którzy byli głodni konkretnego ścigania. Tym samym w walce o zwycięstwo w Pucharze Polski DH 2018 zapisaliśmy pierwsze punkty, a teraz przyszła pora na przedstawienie klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie Pucharu Polski DH 2018

W kategorii pań do wyścigu przystąpiły cztery zawodniczki, po dwie z Polski i Czech. Liderką Pucharu Polski DH została druga na mecie Natalia Staniewicz (Jedziemy Swoje Racing Team), a na drugiej lokacie sklasyfikowana została Martyna Gruszka (Downhill CIty Team).

Klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie Pucharu Polski DH 2018

W kategorii Junior prowadzenie z 250pkt objął Tomasz Raszyk (Slytech Shred Poland Team). Tuż za nim z wynikiem 200pkt sklasyfikowany jest Krzysztof Kaczmarczyk (GoRide Racing Team), a trzecie miejsce zajmuje Filip Rawicki (B.P.Reactor, 170pkt).

Klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie Pucharu Polski DH 2018

W elicie prowadzenie objął nasz najlepszy zawodnik eksportowy, czyli Sławomir Łukasik (Hiag-Data NS Bikes Factory Racing). Drugie miejsce zajmuje Damian Konstanty (Gravity Revolt), a podium uzupełnia Artur Hryszko (Sanocki Klub Kolarski).

Klasyfikacja generalna po pierwszej rundzie Pucharu Polski DH 2018

Prowadzenie w kategorii Masters I po imprezie w Wiśle objął Artur Miśkiewicz (GoRide Racing Team) z dorobkiem 240pkt. Ex-aequo na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Michał Śliwa (Myślenice Akvo-Active HorizonBikes) oraz Aleksander Wieczorkiewicz (3Racing Downhill Group). Obydwaj zdobyli po 190pkt. Z kolei w Masters II na prowadzeniu jest Piotr Gembalik (Syndrome Racing), drugi jest Hubert Michalski, a trzeci Grzegorz Góra (Loża Szyderców).

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski DH 2018 po pierwszej rundzie:


Kobiety

Kod UCINazwisko i imięZespół
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Pkt.
110080972247Staniewicz NataliaJedziemy Swoje Racing Team200 (50)(50)200 (50)110 (20)680
210062368960Rygielska-Szymańska Ewa200 (40)160 (40)90 (14)544
310007937109Skrzypnik SoniaJedziemy Swoje Racing Team200 (50)250
410059303861Gruszka MartynaDownhill City Team(40)140 (25)205
510080445922Burek KatarzynaABC Arek Bike Center160 (40)200
610010642294Budner NataliaDirt It More125 (30)155
710083994708Micherda Maja95 (16)111

Juniorzy

Kod UCINazwisko i imięZespół
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Pkt.
110058635773Kaczmarczyk KrzysztofGoRide Racing Team160 (40)160 (25)200 (50)200 (30)865
210062390683Rawicki FilipB.P. Reactor140 (30)200 (50)110 (30)160 (40)760
310058565752Ranosz WojciechGravity Revolt125 (25)140 (40)140 (12)125 (25)632
410080635272Sukiennik AdrianGravity Revolt95 (16)110 (30)160 (40)110 (20)581
510058563328Więcławek ArturGravity Revolt110 (20)125 (16)140 (50)461
610075510743Bukiej AdrianShred Team Poland85 (10)90 (20)125 (20)90 (12)452
710080180382Kaszycki AlexGoRide Racing Team90 (12)95 (14)90 (14)95 (16)426
810060022671Raszyk TomaszShred Slytech Poland Team200 (50)250
910082041671Rawicki IwoB.P. Reactor95 (25)(14)134
1010060820192Goryczka Marek(14)(16)30

Elita

Kod UCINazwisko i imięZespół
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Pkt.
110007405932Łukasik SławomirHiag-Data NS Bikes Factory Racing200 (50)200 (40)200 (50)740
210009567820Hryszko ArturSanocki Klub Kolarski140 (30)140 (20)125 (20)140 (40)655
310009083325Czermak WojciechGoRide Racing Team125 (50)140 (30)160 (30)535
410059884043Macura SebastianABC - Arek Bike Center95200 (50)125 (25)495
510080487045Purzycki AdrianBorn2bike125 (16)110 (14)95 (16)95 (20)491
610051669961Świercz KamilJedziemy Swoje Racing Team95 (12)85 (25)110 (25)68 (12)432
710015406212Konstanty DamianGravity Revolt160 (40)160 (40)400
810014377505Zamojski KonradRema Sudety Sport Team110 (25)80 (10)85 (14)324
910010011794Kostusiak MateuszMitko MTB160 (16)90266
1010008942572Hojnor Maciej90 (30)80 (5)205
1110081417235Szyndlarewicz PrzemysławBikePlanet85 (14)75 (12)186
1210015406109Madzia Mateusz80 (10)69159
1310081414205Sowa DawidBikePlanet75 (5)70 (5)155
1410004338005Zieliński Grzegorz110 (16)126
1510073198709Piekara RobertKross Enduro Team90 (20)110
1610011103551Żbikowski Jakub75 (10)85
1710009567719Gładysz Kamil7070
1810062056742Rutkowski JakubThe Old Pricks7070
1910083120391Ścieszka Adrian6969
2010007715019Tarkowski MarcinK.S. Freaky Rippers Łódź6969
2110082598211Foitzik MaciejBikePlanet6868
2210010120215Sander WojciechKS Agros Zamość(14)14

Masters I

Kod UCINazwisko i imięZespół
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Pkt.
110060566881Miśkiewicz ArturGoRide Racing Team200 (40)95 (20)200 (40)200 (40)835
210004177751Śliwa MichałAkvo-Active HorizonBikes140 (50)200 (50)160 (50)650
310007915483Wieczorkiewicz Aleksander3Racing Downhill Group160 (30)68 (40)140 (30)140 (30)638
410060215358Jasiński MateuszGoRide Racing Team95 (10)110 (25)160 (50)125 (25)600
510059130069Małaszkiewicz JacekBorn2bike125 (20)160 (30)80 (20)80 (5)520
610063024924Kruk StanisławBorn2bike110 (16)125 (16)85 (10)110 (10)482
710060093100Woźniak Piotr80 (5)70125 (25)95 (16)416
810056301511Włodarski Jan90 (14)80 (12)95 (16)70 (12)389
910081625783Zapisek JanKlub Kolarski Komobike75110 (12)68265
1010058570301Bieda MarekGravity Revolt70 (25)140 (14)249
1110081464321Dudek RadosławPrestoSport859066241
1210062390582Rawicki Łukasz69 (12)69 (10)62222
1310060498577Urbaniak Tomasz8585 (20)190
1410005393988Wicher JakubElemeledudki Racing Team75 (5)69149
1510003842695Krawczyk Krzysztof90 (14)104
1610058964462Nowak Marcin90 (14)104
1710052262166Magdziarz Bartosz7575
1810083874769Kutaj Tomasz6767
1910057759137Adamski DawidFmd Toruń6565
2010079863417Gardela TomaszBorn2bike6464
2110083852238Palacz Wojciech6363

Masters II

Kod UCINazwisko i imięZespół
#1
#2
#3
#4
#5
#6
Pkt.
110056197437Gembalik PiotrSyndrome Racing200 (50)200 (40)200 (50)200 (50)990
210081654378Michalski Hubert160 (40)160 (50)160 (40)610
310061205970Szymański Artur140 (30)160 (40)110 (20)500
410003837746Kosiński Piotr3Racing Downhill Group125 (16)140 (30)311
510061066433Góra GrzegorzLoża Szyderców140 (25)165
610083691075Kaczanowski Tomasz125 (25)150
710059489575Wiszniewski Rafał0 (30)30
810057814723Karczewski Artur0 (20)20

Druga runda Pucharu Polski DH odbędzie się już za niecałe trzy tygodnie podczas festiwalu Joy-Ride w Kluszkowcach (25-27 maj).


Oficjalna strona: dh4x.pl
Wyniki i klasyfikacje: 43ride.com/wyniki-zawodow
Puchar Polski DH 2018: 43ride.com/wyniki-zawodow/pp-dh-2018
Zdjęcia: Piotr Staroń staronphoto.com / Diverse Downhill Contest