Już w najbliższy weekend wszystkie oczy rowerowego świata będą zwrócone w kierunku włoskiej miejscowości Val di Sole. To właśnie tam rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Świata 4X, a tuż po nich zawodnicy zmierzą się podczas czwartej rundy Pucharu Świata DH. Zawody 4X będą miały miejsce w piątek wieczorem, zawody zjazdowe odbędą się w sobotę, a cross-country w niedzielę.

Mistrzostwa Świata 4X 2018 - zapowiedź imprezy w Val di Sole

Mistrzostwa Świata 4X 2017 również zostały rozegrane w tym samym miejscu. Wśród pań najszybsza okazała się Australijka Caroline Buchanan, która pokonała Czeszkę Romanę Labunkovą oraz Austriaczkę Helene Valerie Fruhwirth. W rywalizacji mężczyzn mistrzostwo zdobył Szwed Felix Beckeman, przed Francuzem Quentinem Derbierem oraz Włochem Giovannim Pozzoni’m.

Mistrzostwa Świata 4X 2018 - zapowiedź imprezy w Val di Sole

Trasa 4X w Val di Sole wybudowana została specjalnie na Mistrzostwa Świata w 2008 roku i liczy 600 metrów oraz 90 metrów przewyższenia. Znana na całym świecie „pro linia” składa się z trzech długich i wymagających podwójnych hopek. W stosunku do ubiegłego roku kilka przeszkód na trasie zostało zmienionych, a na starcie tegorocznych zawodów stanie ponad 100 zawodników.

Harmonogram imprezy:
  • 5 lipiec – czwartek
    • 18:00-20:00 treningi
    • 20:30 kwalifikacje
  • 6 lipiec – piątek
    • 19:00-20:45 treningi
    • 21:15 finały

Przegląd trasy:

Tak było w 2017 roku:


Oficjalna strona: uci.ch
Więcej informacji: valdisolebikeland.com