Red Bull Foxhunt to rowerowe polowanie na lisa, ale w totalnie odwróconej formie. Tutaj to właśnie lis goni, a zawodniczki uciekają. Niedawno w Walii odbyła się kolejna edycja, a w rolę lisicy wcieliła się Rachel Atherton, która wzięła udział w imprezie po rocznej przerwie. Podczas ubiegłorocznej edycji musiała zastąpić ją Tahnee Seagrave, ponieważ Rachel leczyła kontuzję.

Red Bull Foxhunt z Rachel Atherton
Masowy start imprezy

W zawodach wzięło udział 200 pań oraz Mistrzyni Świata DH 2018 Rachel Atherton, która odgrywała rolę lisa. W wyścigu czekało na nią nie lada wyzwanie, ponieważ startowała jako ostatnia i musiała wyprzedzić jak najwięcej rywalek.

Red Bull Foxhunt z Rachel Atherton
Rachel Atherton

Rachel Atherton:

To był perfekcyjny weekend. Pogoda była świetna, trasa idealna, a do wyboru było mnóstwo linii. Wszystkie zawodniczki dobrze się bawiły i dawały z siebie wszystko.

Tegoroczną edycję polowania na lisa wygrała debiutantka Katie Wakeley, która zwyciężyła z uzyskując czas 2:59.75. Tuż za nią na metę przyjechały Francie Arthur oraz Stacey Fisher.

Red Bull Foxhunt z Rachel Atherton
Katie Wakeley i Rachel Atherton

Katie Wakeley:

Pierwszy raz wzięłam udział w tej imprezie i jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się osiągnąć wspaniały rezultat. Format zawodów jest niesamowity, nigdy nie brałam w czymś takim udziału.

Red Bull Foxhunt z Rachel Atherton
Francie Arthur

Atmosfera towarzysząca całej imprezie była wspaniała. Wszystkie zawodniczki dawały z siebie wszystko i dało się to odczuć na mecie, gdzie każdy dobrze się bawił. Rachel Atherton ostatecznie udało się wyprzedzić ponad 100 zawodniczek i ukończyła zmagania na 40 lokacie.


Zdjęcia: Red Bull