Po niesamowitym weekendzie z Pucharem Świata DH w czerwcu tego roku, kolejną dużą imprezą w Saalfelden Leogang będzie BIKE Festival. W dniach 31 sierpnia – 2 września, odwiedzający będą mogli zobaczyć najnowsze rowery oraz części z kolekcji 2019, a do tego będzie mnóstwo wyścigowych emocji dla starszych i młodszych.

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang

Główną częścią festiwalu BIKE Saalfelden Leogang będzie duża strefa expo, w której będzie można zobaczyć znane marki i spotkać znanych ludzi. Świetna infrastruktura oraz sieć tras rowerowych w regionie z pewnością zaoferują odwiedzającym idealne warunki do sprawdzenia najnowszych sprzętów na trasach. Wstęp oczywiście jest za darmo.

Przeczytaj też:

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang

Oprócz strefy expo głównym założeniem festiwalu jest oczywiście kolarstwo górskie samo w sobie. W regionie Saalfelden Leogang odnowiono najbardziej spektakularne trasy enduro, które będą użyte podczas trzeciej rundy zawodów Scott Enduro Series (1 września). Zawodnicy zmierzą się w sześciu różnych kategoriach, oprócz elity mężczyzn i kobiet oraz masters pro, będą także kategorie dla amatorów: kobiety i mężczyźni open oraz juniorzy open.

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang

Następnego dnia (2 września) odbędzie się finałowy wyścig serii Rocky Mountain Bike Marathon Series 2018. Zawody odbędą się na trzech różnych dystansach: krótki 56.84km i 1403m podjazdu, średni 74.04km i 2706m podjazdu oraz długi 97.28km i 3627m podjazdu. Zawody oferują mnóstwo emocji na trasach całego regionu, zarówno dla kibiców jak i samych zawodników.

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang

BIKE Festival rozpocznie się od imprezy na pumptrack’u 31-go sierpnia, a zawody te będą również ostatnią rundą tegorocznej serii Austrian Pumptrack Series. Festiwal stworzony został z myślą nie tylko o dorosłych rowerzystach, ale także o najmłodszym pokoleniu. W trakcie Scott Junior Trophy dzieciaki będą mogły wziąć udział w kilku wyścigach, gdzie będą dobrze się bawić i zdobywać pierwsze wyścigowe doświadczenia.

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang

Marco Pointer, Dyrektor Biura Turystycznego Saalfelden Leogang:

Jesteśmy bardzo podekscytowani nadchodzącym festiwalem i nie możemy się doczekać aż zawodnicy wyjadą na nasze trasy. Rejestracja na wszystkie imprezy jest już otwarta i przygotowania ruszyły pełną parą. Odliczamy dni do rozpoczęcia BIKE Festival 2018!

Pełny harmonogram BIKE Festival Saalfelden Leogang można znaleźć na stronie leogang.bike-festival.de.

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronie bikepark-leogang.com oraz facebook.com/BikeparkLeogang. Informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronie saalfelden-leogang.com lub facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Rowerowe święto podczas BIKE Festival Saalfelden Leogang