Trans Julius 2019: 4-dniowa enduro przygoda w Słoweńskich Alpach

Trans Julius to wydarzenie przeznaczone dla każdego rowerzysty, który chce przeżyć niesamowite chwile nie tylko pędząc na rowerze, ale również po przekroczeniu linii mety. Uczestnicy z różnych krajów przyjeżdżają tu, aby za dnia pokonać trasy poprowadzone przez majestatyczne Alpy Julijskie, a wieczorami po prostu się dobrze bawić. Trans Julius to niesamowita przygoda dla każdego, której głównym przesłaniem jest stworzenie jak największego uśmiechu na twarzy! Według założeń organizatorów nie jest to zwykły wyścig, w którym liczy się tylko najlepszy czas przejazdu, a niezapomniane doświadczenie, które dzielą ze sobą wszyscy uczestnicy. Właśnie takie podejście idealnie wpasowuje się w ideę 43RIDE i z radością donosimy, że weźmiemy udział osobiście w Trans Juliusie 2019, aby z pierwszej ręki opisać to niesamowite wydarzenie.

Trans Julius 2019: 4-dniowa enduro przygoda w Słoweńskich Alpach

Następna edycja Trans Julius odbędzie się 20-23 Czerwca 2019 roku w Słowenii. Startując w Cerknie, drugiego dnia przenosząc się do doliny Soczy, a kończąc weekendem w Bohinjskiej Bistricy. Przez te 4 dni przejedziemy ponad 33 km specjalnie przygotowanych tras zjazdowych. Każdego dnia trasy będą miały inny charakter, od szybkich singli, przez strome najeżone kamieniami i korzeniami naturalne odcinki, aż po gładkie flow traile. W tym roku miałem okazję uczestniczyć w teście trasy, na której odbędzie się pierwszy etap wydarzenia i muszę przyznać, że jest niesamowita! Poniżej krótka video zapowiedź tego fragmentu:

Oczywiście zgodnie z założeniem Trans Julius nie jest nastawiony tylko i wyłącznie na wyścig, ale chodzi aktywne i przyjemne spędzeni czasu. Każdego wieczora, po jeździe, odbędą się różne wydarzenia przybliżające nam region, w którym się znajdziemy. Zorganizowane będą specjalnie przygotowane koncerty, oraz pokazy filmowe, a wszystko to okraszone lokalną kuchnią oraz specjalnym piwem Trans Julius! Organizatorzy każdego roku specjalnie na tą okazję wraz z lokalnym browarem warzą jedyne w swoim rodzaju piwo, którego można spróbować tylko tam!

Trans Julius 2019: 4-dniowa enduro przygoda w Słoweńskich Alpach

Zwieńczeniem imprezy jest specjalna ceremonia. Ostatni etap Trans Julius to start jednoczesny wszystkich uczestników, którego finisz będzie w Bohinjskiej Bistricy. Tam po dekoracji najlepszych zawodników, na wszystkich będzie czekał tradycyjny tort Trans Julius, który pozwoli podnieść poziom cukru po 4 dniach jazdy. Tutaj każdy uczestnik jest zwycięzcą!

Trans Julius 2019: 4-dniowa enduro przygoda w Słoweńskich Alpach

Podsumowując 4 dni jazdy po niesamowitych trasach pośród alpejskiej scenerii, ze świetnymi ludźmi, popijając jedyne w swoim rodzaju piwo Trans Julius. A wszystko to z nastawieniem nie na zdobycie najlepszego czasu czy pucharu, a po prostu aby dobrze się bawić!

Trans Julius 2019: 4-dniowa enduro przygoda w Słoweńskich Alpach

Zainteresowanych odsyłamy na stronę trans-julius.com gdzie trwają już zapisy, oraz można znaleźć pełny program imprezy.


Tekst: Marek Chabros balkanyrudej.pl