Włącz rower i sprawdź, jak lekko jedzie. KROSS zaprasza na darmowe testy eBike’ów

Producent z Przasnysza firma Kross startuje z testami swoich rowerów elektrycznych. Łącznie w kwietniu i maju przewidziano 6 testów w największych polskich miastach.

To wyjątkowa okazja, żeby wypróbować w wszystkie modele eBike’ów firmy Kross. Do testów będą udostępnione rowery elektryczne z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem – rower górski fullsuspension, elektryczna wersja popularnego roweru Soil, górski model Level i Lea (ten drugi wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na najnowocześniejszym na rynku systemie Shimano Steps.

Pierwsze testy rozpoczną się 7 kwietnia w Krakowie, potem w kolejce są Wrocław (14 kwietnia), Katowice (21 kwietnia), Trójmiasto (28 kwietnia), Warszawa (5 maja), zaś ostatnia edycja ma być zorganizowana 19 maja w Poznaniu. Harmonogram i lokalizacje pokrywają się z kalendarzem akcji KROSS Road Ride, skoncentrowanej na także bezpłatnych testach rowerów szosowych oraz triathlonowych. Z eBike’ami będzie można zapoznać się wokół terenu zbiórki. Testy są otwarte dla wszystkich chętnych, ponieważ nie obowiązują żadne zapisy.

„Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery – mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu firmy KROSS. – eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach. Na przykład podczas jazdy pod górę. Bardziej zaawansowani rowerzyści będą mieli dodatkową przyjemność z nauki wchodzenia w bandy i skoków podczas podjazdów. A nasz lokalny rynek zawsze naśladuje zachodni, gdzie elektryki dawno są już w powszechnym użyciu „

Kross e-bike SOIL 

Podczas każdego dnia testowego pracownicy i mechanicy KROSSA  odpowiedzą na wszelkie pytania i wytłumaczą, jak działa każdy z modeli rowerów elektrycznych. Pamiętajmy, że żeby wziąć udział w testach trzeba zabrać ze sobą własny kask.

 

Ze wszystkimi terminami i szczegółowymi lokalizacjami akcji Włącz Rower w poszczególnych miastach zapoznamy się na stronie www.kross.pl/road_ride. Z kolei specyfikację techniczną każdego z eBike’ów KROSSA poznamy na witrynie www.kross.pl/pl/ebike.