REKLAMA

Ekscytujący nowy format imprezy, więcej potwierdzonych zawodników i kompletnie nowa lokalizacja imprezy, która szybko przekształca się w światowej klasy tor rowerowy. Przygotowania do imprezy Audi Nines MTB 2018 idą pełną parą! W dniach 8-13 września we współpracy z Bike Parkiem Idarkopf, odbędzie się ósma edycja prestiżowej imprezy i tym samym zadebiutuje w kamieniołomie znajdującym się w regionie Nadrenia-Palatynat w Niemczech.

Zapowiedź Audi Nines MTB 2018

Pionierski format, który zadebiutuje na rowerowej scenie w trakcie imprezy Audi Nines MTB 2018, przypomina trochę formę imprezy znaną z poprzednich edycji Nine Knights MTB. Jednak poprzednio na dzień zawodów przeznaczony był tylko jeden dzień, a teraz zawodnicy będą mieli cały tydzień na wylądowanie swoich najlepszych trików i przejazdów. A wszystko to odbędzie się na oczach kamer. Zebrany materiał video pozwoli sędziom ocenić zawodników w kategoriach: Best Slope Bike Line, Best Freeride Bike Line, Best Slope Bike Trick, Best Freeride Bike Trick oraz Ruler of the Week. Co ciekawe, sędziami będą sami zawodnicy, a dzięki nowemu formatowi video będą mieli nowe możliwości, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Sam Reynolds:

Dzięki temu, że możesz zrobić swój najlepszy przejazd w momencie kiedy będziesz czuł się najlepiej w ciągu całego tygodnia, będziemy mieli więcej spokoju i pewności siebie. Wydaje mi się, że dzięki tej imprezie wejdziemy na wyższy poziom jazdy.

Zapowiedź Audi Nines MTB 2018

Do imprezy zostały mniej niż dwa tygodnie, a ekipa zawodników i budowniczych ciężko pracuje, aby przekształcić teren kamieniołomu w tor przyjazny rowerom. Do dyspozycji będą dwie linie – freeride i slopestyle – które wić będą się wokół zniszczonych terenów kamieniołomu. Na trasach pojawią się różne przeszkody, drewniane kickery, dropy i inne. W międzyczasie powstanie także oddzielna hopa Big Air, która dosłownie wyśle zawodników na księżyc.

Zapowiedź Audi Nines MTB 2018

Andi Brewi:

To miejsce jest idealne! Przesuwamy i formujemy ziemię od ponad dwóch tygodni i z całą pewnością będzie to jeden z największych torów rowerowych na świecie. Jednak ten wysiłek jest tego warty, jesteśmy mega zadowoleni z wyglądu trasy i zapowiadają się ogromne loty.

Clemens Kaudela:

Linia freeride zaczyna się od naturalnego 6-metrowego dropa, który będzie bardzo psychiczny. Reszta linii również będzie ostrą jazdą dosłownie i w przenośni!

Zapowiedź Audi Nines MTB 2018

Swój udział w imprezie potwierdziło już mnóstwo zawodników znanych ze startów w największych zawodach na świecie. Wśród nich znajdziemy takie gwiazdy slopestyle’u jak Nicholi Rogatkin, Emil Johansson, Szymon Godziek, Adolf Silva, a dołączą do nich nowe twarze, takie jak Dawid Godziek czy legenda freeride’u Brendan Fairclough.

Patrick Schweika:

Tegoroczna lista zawodników nie mogła być lepsza. Jeśli połączymy ich z najlepszym torem w historii, to zapowiada się naprawdę konkretna impreza.

Rozdane zostały również dzikie karty w video-konkursie „FOCUS Become a Nine”. Do zawodników dzięki niesamowitym zgłoszeniom dołączą Reed Boggs oraz Iven Ebener. W imprezie weźmie również zwycięzca imprezy Bike & Style 2018 Mountainbike Freestyle Contest presented by Audi rozegranej na lotnisku w Monachium, Lukas Schäfer.

Zapowiedź Audi Nines MTB 2018

Filmy:

Trailer Audi Nines MTB 2018:

Reed Boggs – zgłoszenie na konkurs „FOCUS Become a Nine”:

Iven Ibener – zgłoszenie na konkurs „FOCUS Become a Nine”:

Oficjalna strona i profile:


Zdjęcia: Distillery