Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

„Send it to the Moon!” to motto tegorocznej imprezy Audi Nines MTB 2018. Po raz pierwszy w historii ta legendarna już impreza przeniesie się w okolicę Bike Parku Idarkopf, który rozpocznie swoją działalność w 2019 roku. W dniach 8-13 września najlepsi zawodnicy freeride na świecie spotkają się w kamieniołomie w regionie Nadrenia-Palatynat by zaprezentować swoje najlepsze sztuczki. Dołączą do nich zwycięzcy konkursu video „FOCUS Become A Nine”, który umożliwia uczestnictwo młodym talentom.

Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

Audi Nines MTB opuszcza Alpy i we współpracy z Bike Parkiem Idarkopf przenosi się w nowe miejsce. Sam bike park otwarty zostanie dopiero w 2019 roku i zaoferuje 23 kilometry tras, dzięki czemu będzie największym niemieckim bike parkiem. Impreza zadebiutuje w kamieniołomie niedaleko góry Hunsrück obok miasta Birkenfeld. 20 najlepszych zawodników freeride i slopestyle już potwierdziło swoje uczestnictwo, a czekać będzie na nich 14 spektakularnych elementów.

Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!
Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry! Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

Trasa zbudowana została wg idei „od zawodników dla zawodników”, a odpowiedzialni za nią są Patrcik Schweika, Sam Reynolds, Andi Brewi oraz Clemens Kaudela. Udało im się połączyć freeride’owe linie z ogromnymi przeszkodami oraz kompletnym torem slopestyle pełnym dropów, hipów i hopek.

Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

Sam Reynolds:

W tym miejscu możemy zbudować jeden z najlepszych torów w historii kolarstwa górskiego. Nie mogę się doczekać by podjąć wyzwanie i stworzyć coś niesamowitego.

Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

Unikalny format imprezy Audi Nines MTB sprawia, że w tle zawsze będzie odbywać się jakaś sesja foto lub wideo. Również specyficzny design przeszkód oraz najlepsze możliwe sztuczki tworzą wyjątkowy klimat imprezy. W zawodach wezmą udział takie osobistości jak Nicholi Rogatkin, Emil Johansson, Sam Pilgrim, Szymon Godziek, Adolf Silva, Diego Caverzasi, Geoff Gulevich czy Fabio Wibmer. Podczas super-sesji obecni będą także lokalni niemieccy wymiatacze: Nico Scholze, Tobi Wrobel czy Lukas Knopf.

Audi Nines MTB Idarkopf 2018: Premiere in a Quarry!

Chcesz wyskoczyć na księżyc? Zostań jednym z zawodników!

„FOCUS Become a Nine” to internetowy konkurs video, który oferuje dwa miejsca dla amatorów lub zawodowców podczas imprezy dzięki dzikiej karcie. Dodatkowo jeden zwycięzca otrzyma roczne wsparcie od firmy FOCUS Bikes. Kontrakt sponsorski zostanie rozdany w kategorii „freeride” dla osoby, która zaimponuje przedstawicielom marki. Założeniem jest osoba utalentowana, bez wsparcia sponsorskiego z dużymi umiejętnościami freeridera na dużym rowerze. W drugiej kategorii „open” wszyscy zawodnicy mogą wysyłać swoje filmy pokazujące jazdę na hopkach, triki slopestyle czy freeride’owe linie. Zwycięzca Mountainbike Freestyle Contest presented by Audi zostanie ogłoszony podczas imprezy Bike & Style na lotnisku w Monachium i otrzyma tym samym dziką kartę na udział w Audi Nines MTB 2018.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu „FOCUS Become a Nine” to 15 sierpnia, a więcej informacji można znaleźć na stronie audinines.com.

Więcej informacji: