Seria Enduro World Series przenosi się w ten weekend do Francji, aby rozegrać trzecią rundę. Tym razem zawodnicy zmierzą się w Montagnes du Caroux, które zaoferuje totalnie inny typ tras niż poprzednie dwie rundy.

Zapowiedź trzeciej rundy Enduro World Series we Francji

Olargues-Montagnes du Caroux zlokalizowane jest na południowym-wschodzie Francji i jest to kolejne totalnie nowe miejsce w kalendarzu EWS. Dwa dni ścigania zapewnią zawodnikom ponad 80km stromych i kamienistych tras oraz 3665m przewyższenia. Umiejętności techniczne oraz wytrzymałość psychiczna zawodników poddane zostaną próbie na aż ośmiu odcinkach specjalnych.

Wszystkie oczy skierowane będą na aktualnego lidera serii Sama Hill’a (Chain Reaction Cycles Mavic). Każdy jest ciekawy czy uda mu się ustrzelić hattrick i wygrać trzecią rundę z rzędu. Drugie miejsce zajmuje Robin Wallner (Ibis Cycles Enduro Race Team) i również będzie chciał się pokazać z dobrej strony przed swoją publicznością. Nie można też zapominać o takich zawodnikach jak Damien Oton (Unior Devinci Factory Racing), Adrien Dailly (Lapierre) czy Dimitri Tordo (Canyon Factory Enduro Team), dla których wygrana w domu miałaby podwójny smak.

Zapowiedź trzeciej rundy Enduro World Series we Francji

Podobnie jest wśród pań. Obecna mistrzyni Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Race Team) również lubi seryjne wygrane i jest głodna kolejnych. Francuzka Isabeau Courdurier (Intense-Mavic Collective) będzie dla niej największym zagrożeniem i z pewnością będzie chciała wygrać w domu. Nie można także zapominać o Katy Winton (Trek Factory Racing), Bex Baraona (Ibis Cycles Enduro Race Team) Caro Gehrig (Norco Twins Racing), Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team) czy Noga Korem (GT Factory Racing) – każda z nich ma szanse i ochotę na wygraną.

Wśród juniorów U21 na prowadzeniu jest Duncan Nason (Yeti / Fox Shox Factory Race Team). Dosłownie o włos wyprzedza Elliota Heap’a (Chain Reaction Cycles Mavic), więc z pewnością będzi to zacięty wyścig. Natomiast głównymi faworytkami juniorek U21 są aktualna liderka Ella Conolly oraz druga Emma Bateup.

Karim Amour (Miranda Racing Team) prowadzi w kategorii masters i zdecydowanie będzie chciał wygrać przed własną publicznością. Przeszkodzić będzie mu w tym chciał były Mistrz EWS Michael Broderick czy Milan Cizinsky. Wśród pań rywalizacja powinna rozegrać się pomiędzy Melissą Newell oraz Mary Mcconneloug.

Zapowiedź trzeciej rundy Enduro World Series we Francji

Również rywalizacja zespołowa zapowiada się bardzo ciekawie. Na prowadzeniu jest zespół Ibis Cycles Enduro, a po piętach depczą im ekipy Canyon Factory Enduro oraz Cube Action Team.

Oprócz ekscytującego wyścigu, w niedzielny wieczór będziemy również świadkami wręczenia nagród na specjalnym podium. IMBA Europe ogłosi zwycięzców kampanii „Take Care of your Trails”. Dla zebranej publiczności będzie również kilka konkursów z nagrodami od firm Specialized i SRAM.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Mieliśmy wspaniały start sezonu i nie mogę doczekać się kolejnej nowej imprezy. Francja to specjalne miejsce na mapie kolarstwa górskiego i zawsze zapewnia ekscytujące zawody. Lokalni organizatorzy stworzyli świetne i wymagające trasy, więc bardzo chcę dowiedzieć się kto wygra trzecią rundę Enduro World Series.

Jeśli chcecie śledzić zawody na bieżąco, to możecie zrobić to na stronie enduroworldseries.com/live.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com