JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

To chyba pierwszy raz, gdy na łamy naszego magazynu trafia zabezpieczenie roweru. Jednak potrzeba posiadania takiego zabezpieczenia sprawiła, że zainteresowałem się produktem Z-Lok marki Hiplok. Jest to brytyjska marka, która w tym roku wchodzi na polski rynek dzięki dystrybutorowi 7anna.pl.

Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok
Hiplok Z-Lok występuje w dwóch wersjach: jako pojedyncza opaska lub podwójna

Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok
Opaskę Z-Lok w razie potrzeby można łatwo wygiąć do pożądanego kształtu

Cóż można napisać o Hiplok Z-Lok? Jest to zabezpieczenie tzw. niskiego ryzyka, a więc nie powinno być stosowane jako główne zabezpieczenie przed kradzieżą. Używanie powinniśmy ograniczyć do chwilowego zapięcia np. przed sklepem czy spięcia rowerów na bagażniku itp. Sama konstrukcja jest banalnie prosta i przypomina zwykłą opaskę zaciskową, tzw. zipa, trytkę, czy jak to tam się zwie. Tyle, że tu jest ona grubsza i wzmocniona specjalnym metalowym paskiem wewnątrz. Z-Loka można kupić w dwóch wersjach, jako pojedynczy lub podwójny. Zdecydowanie polecam zakup podwójnej wersji, ponieważ standardowa długość to tylko 40cm, a więc czasem może być bardzo ciężko zapiąć rower tam gdzie chcemy. Dzięki bardzo niskiej wadze i małych wymiarach, możemy go zabrać wszędzie, przypiąć do roweru czy schować do plecaka – bardzo praktyczna opcja.

Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok
Łączenie/rozłączanie opasek jest banalnie proste i szybkie

Tomasz Profic, 43RIDE:

Konstrukcja Z-Loka jest tak prosta jak przysłowiowa konstrukcja bata. Ot zwykła plastikowa opaska ze specjalnym metalowym elementem w środku, który zabezpiecza Z-Loka przed przecięciem. Próbowałem zwykłymi cążkami, trochę większymi, nie udało mi się. Postaram się jeszcze sprawdzić duże nożyce do metalu haha… jednak który złodziej chodzi z takimi przy sobie? Obsługa i zapinanie jest bardzo prosta, a dzięki elastycznej konstrukcji, przypniemy się w nawet najdziwniejszych miejscach. Muszę wystawić jednak mały minus za tylko jeden kluczyk w zestawie. Lepiej go nie zgubić, a że jest dość mały, to nie jest to takie trudne.

Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok Zabezpieczenie roweru - Hiplok Z-Lok
Kluczyk do zabezpieczenia łatwo zgubić, więc lepiej go przypiąć np. do kluczy od domu

Specyfikacja Hiplok Z-Lok:
  • stalowy rdzeń
  • uniwersalny klucz
  • długość: 40cm
  • waga: 20g
  • jeden klucz w zestawie (również w przypadku 2szt.)


Oficjalna strona: hiplok.com
Dystrybucja: 7anna.pl
Sklep: shop.43ride.com, 49zł (1szt) – 79zł (2szt)