Ponad 100 zawodników, rywalizacja o każdą setną sekundę, niesamowita atmosfera, zwycięstwo najszybszego Polaka – tak można w skrócie opisać drugą rundę zawodów Nie Pompujesz – Nie jedziesz, która odbyła się w minioną sobotę na krakowskim pump tracku.

Dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, największy polski cykl zawodów mógł odbyć się w Parku Lotników. To właśnie tutaj o zwycięstwo walczyli nie tylko amatorzy, ale także najlepsi polscy zawodnicy. Wśród startujących był m.in. Marcin Rot, czyli jedyny polski uczestnik ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w zawodach na pump tracku. Popularny „Rotejro” przy dużym dopingu zwyciężył zresztą w krakowskich zawodach, pokonując m.in. Tomasza Krzemińskiego i Sławka Łukasika.

Na starcie nie zabrakło także dzieci. W kategorii Kids zwyciężył Bartosz Wędrychowski. Rywalizacja w tej grupie była bardzo zacięta. Dzięki temu z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że kolarstwo grawitacyjne będzie się nadal rozwijało w naszym kraju!

Podczas zawodów mogliśmy także spotkać Szymona Godźka, który nie tylko podpisywał kaski czy tabliczki startowe, ale także udzielał wielu cennych rad uczestnikom. Obecna była także Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, której patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cała sobota wypadła na krakowskim pump tracku znakomicie. Można stwierdzić, że Kraków żyje rowerami i kolarstwem grawitacyjnym!

WYNIKI:

  • KATEGORIA PRO: 1. Marcin Rot, 2. Tomasz Krzemiński, 3. Sławek Łukasik
  • KATEGORIA AMATOR: 1. Grzegorz Korgol, 2. Rafał Wójtowicz, 3. Jakub Woźniak
  • KATEGORIA HULAJNOGA: 1. Paweł Migdał, 2. Damian Wątor, 3. Maciej Połowaniuk
  • KATEGORIA KIDS: 1. Bartosz Wędrychowski, 2. Piotr Adamus, 3. Maciek Adamczyk
  • KATEGORIA KOBIETY: 1. Hania Strzebońska