REKLAMA

Pierwszy tegoroczny przystanek serii Crankworx World Tour w Rotorua zbliża się wielkimi krokami. W Nowej Zelandii w regionie Rotorua znajduje się centrum wspaniałych singli i tras rowerowych, na których zmierzą się najlepsi zawodnicy na świecie. Większość z nich pojawi się tutaj dużo wcześniej przed festiwalem, aby potrenować i zaaklimatyzować się na miejscu. Na miejscu czeka na nich ponad 160km tras w lasach, a także odpowiednie tory BMX, dual slalom czy pump track. Nie można zapominać także o Bike Parku Skyline Rotorua, który jest jednym z najlepszych na świecie.

Zdjęcie: Fraser Britton / Crankworx 2018

W tym roku złapaliśmy czwórkę najlepszych zawodników, aby przyjrzeć się ich przygotowaniom do startów. W krótkiej filmowej serii zobaczycie takich zawodników jak Barry NoblesConor MacfarlaneMiranda Miller oraz Nicholi Rogatkin.

Przystanek Rotorua – Barry Nobles

Na pierwszy ogień poszedł Barry Nobles. Jest to były Mistrz BMX Racing, który przerzucił się na rywalizację w zawodach Pump Track oraz Dual Speed and Style. W pierwszym odcinku serii Barry zabiera nas do lasu Whakarewarewa oraz Dodzy Skills Park. To drugie miejsce zostało zbudowane by uhonorować utalentowanego członka ekipy Empire of Dirt, Jamesa „Dodzy” Doddsa. Znajdziemy tutaj mnóstwo band i hopek, które układają się w wymagające linie i są idealne na rozgrzewkę przed festiwalem Crankworx Rotorua.

Przystanek Rotorua – Conor Macfarlane

Conor Macfarlane to z kolei lokalny zawodnik, który zamieszkuje południową wyspę Nowej Zelandii. Swoje nazwisko wyrobił jako świetny zawodnik cross country, a obecnie jest regularnym uczestnikiem serii Crankworx World Tour w takich dyscyplinach jak enduro, downhill czy dual speed & style. Conor jest również wielkim fanem tutejszych tras i w swoim odcinku zabierze nas na krótką wycieczkę do pobliskiego ośrodka Rainbow Mountain. Tutejsze trasy, które kończą się przy gorących źródłach zdecydowanie są warte odwiedzenia.

Przystanek Rotorua – Miranda Miller

Mistrzyni Świata DH oraz wielokrotna medalistka Crankworx World Tour Miranda Miller na początku tego roku zmieniła sponsora, a w światowej serii Crankworx bierze udział od 2005 roku. Tym razem będzie ścigać się w zawodach zjazdowych oraz enduro. Towarzyszyliśmy jej podczas wycieczki do Nowej Zelandii i zdecydowanie musimy się tym z Wami podzielić! Usiedliśmy z Mirandą przy kawie i dowiedzieliśmy się jak to jest być najszybszą kobietą na ziemi oraz o jej wrażeniach z tras Bike Parku Skyline Rotorua.

Przystanek Rotorua – Nicholi Rogatkin

Kolejny zawodnik, który przerzucił się z BMXów na rowery górskie i odnosi duże sukcesy to Nicholi Rogatkin. Wdarł się przebojem do historii Crankworx World Tour w 2018 roku, gdy jako pierwszy zawodnik zdobył Potrójną Koronę Slopestyle’u, przypieczętowując swoją wygraną podczas Crankworx Whistler. Wydawałoby się, że bycie najlepszym wymaga ogromu nieustannej pracy i nie ma czasu na rozrywkę, ale nie ma nic bardziej błędnego. Jak tylko Nicholi’emu udało się znaleźć chwilkę, to wraz z pozostałymi zawodnikami zmierzył się w wyścigu wózków na słynnej trasie Skyline Luge Track.

Można śmiało powiedzieć, że Barry Nobles, Conor Macfarlane, Miranda Miller oraz Nicholi Rogatkin są wielkimi fanami tej małej części wielkiego tortu jakim jest kolarstwo górskie. Jeżeli chcielibyście dołączyć do nas, aby wziąć udział w pierwszym tegorocznym przystanku Crankworx World Tour w Rotorua, to wszelkie przydatne informacje znajdziecie w tym miejscu.

Chcesz zobaczyć zawodników w akcji? Transmisje LIVE i nie tylko przeprowadzi CrankworxTV.

O serii Crankworx

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr