REKLAMA

Kilka tygodni temu zrobiliśmy pierwsze podsumowanie obecnego okienka transferowego przed nadchodzącym sezonem Pucharu Świata DH, a teraz przyszła pora na kolejne podsumowanie. Tym razem mamy dawkę konkretnych wiadomości, ponieważ po fali rozstań, przyszła pora na powitania…

Aaron Gwin w Intense Factory Racing

To chyba najważniejszy i najgorętszy news tej zimy. Aaron Gwin po opuszczeniu ekipy YT związał się z amerykańskim producentem Intense. Jednak tym razem jest nie tylko zawodnikiem, ale także głównym managerem zespołu. Czy będzie w stanie połączyć jazdę na najwyższym poziomie z prowadzeniem całego teamu? Czas pokaże! Za Aaronem podążył jego kolega z YT Neko Mullaly, a ekipę uzupełnił Jack Moir.

Neko Mullaly, Aaron Gwin, Jack Moir

Rodzeństwo Athertonów wystartuje na własnych rowerach

Spekulacjom i plotkom nie było końca, gdy rodzeństwo Athertonów postanowiło zakończyć współpracę z Trekiem. W sieci pojawiało się mnóstwo nowych marek, z którymi mieliby się związać, a oni postanowili rozpocząć produkcję własnych rowerów! Dzięki współpracy z Dave’m Weagle’m odpowiedzialnym za zawieszenie DW Link oraz ekipą znaną wcześniej z firmy Robot Bike Co. powstała kompletnie nowa konstrukcja, która intryguje nie tylko swoim wyglądem.

Atherton Racing

Norco Factory DH Team

Kanadyjski producent ogłosił skład swojego fabrycznego zespołu, w którym znaleźli się Sam Blenkinsop, Henry Fitzgerald oraz Eliott Jamieson. Zapowiada się, że stary wyjadacz będzie musiał mocno się spiąć by utrzymać tempo młodych – w końcu Henry i Elliott razem wzięci są zaledwie o kilka lat starsi od Sama.

Norco Factory DH Team

Polygon UR

Zupełnie inną drogą poszła ekipa Polygon UR, która w czasach ogłaszania nowych zawodników postanowiła przypomnieć o tych, którzy tworzą ten wspaniały zespół już od prawie 10 lat! W sezonie 2019 w ich barwach znajdziemy dobrze znanych zawodników takich jak: Mick Hannah, Tracey Hannah, Alexandre Fayolle, Fabien Cousinie, Sam Reynolds czy Simon Chapelet.

Tracey Hannah, Fabien Cousinie, Mick Hannah i Sam Reynolds

Trek Factory Racing DH

Trek po opuszczeniu zespołu przez Gee i Rachel Athertonów postanowił mocno odmłodzić ekipę. Również sposób ogłaszania zespołu był rozłożony w czasie i każdy zawodnik doczekał się swojej prasówki. Ekipę w sezonie 2019 będą tworzyć Kade Edwards, Reece Wilson, Charlie Harrison oraz Ethan Shandro.

Trek Factory Racing DH

Commencal

Producent z Andory ma za sobą bardzo udany sezon 2018, a w kolejnym roku zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Oprócz fabrycznej ekipy Commencal / Vallnord w Pucharze Świata DH weźmie udział także zespół Commencal / 100%. W ich barwach wystartują tacy zawodnicy jak Thomas Estaque, Bruce Klein, Hugo Frixtalon oraz Antoine Rogge.

Commencal 100%

Z kolei ekipa startująca w barwach Commencal / Vallnord doczekała się kolejnego strategicznego sponsora – producenta kasków Bell Helmets. W zespole nie doszło do zmian i w ich barwach zobaczymy Amaury’ego Pierron’a, Myriam Nicole, Rémiego Thirion’a, Thibaut’a Daprélę, Gaetan’a Ruffin’a oraz Thibaut’a Ruffin’a.

Commencal / Vallnord

Team Dorval AM

W barwach zespołu Dorval AM w sezonie 2019 wystartuje Monika Hrastnik, która w ubiegłym roku nie posiadała wsparcia fabrycznego zespołu. Mimo tego osiągała naprawdę dobre wyniki, m.in. podium w Leogangu czy Val di Sole. Do ekipy dołączył również brat zdobywcy Pucharu Świata, Baptiste Pierron oraz Mariana Salazar, Benoit Coulanges i Emile Rilat.

Team Dorval AM

Scott Factory DH Team

Scott w nadchodzącym sezonie rozstał się z wieloletnim partnerem w postaci Claudio Caluori’ego i jego firmy Velosolutions. Zaowocowało to stworzeniem fabrycznego zespołu, w którym jeździć będą Dean Lucas, Brendan Fairclough, Marine Cabirou oraz Flo Payet.