Sezon zimowy oraz przełom roku to tzw. sezon ogórkowy. W teorii nie dzieje się nic ciekawego, a zawodnicy zamiast na rowerach spędzają czas na siłowni, wakacjach, nartach czy podpisywaniu nowych kontraktów na kolejny sezon. W sieci pojawiło się już trochę informacji o tym, jak będą wyglądać składy zespołów startujących w Pucharze Świata DH, więc postanowiliśmy zebrać je w jedno miejsce.

Athertonowie odchodzą z Treka

To chyba największy news tego okienka transferowego. Po trzech latach naznaczonych sukcesami (m.in. perfekcyjny sezon Rachel) najbardziej rozpoznawalne zjazdowe rodzeństwo opuszcza amerykańskiego producenta. Rachel i Gee zabierają ze sobą swojego kolegę z zespołu Charliego Hattona. Z ekipą rozstał się natomiast utalentowany junior Kade Edwards, który całą swoją karierę związał z Athertonami, a teraz idzie własną drogą.

Rachel Atherton podczas Mistrzostw Świata DH 2018 w Lenzerheide

Trek Factory Racing „ogłasza” nowy skład

Nie trzeba było długo czekać, w końcu świat nie znosi pustki. Na oficjalnym profilu zespołu pojawił się krótki filmik oraz zdjęcia czterech nowych zawodników. Niestety poza faktem, że wszyscy będą jeździli na 29’erach oraz tym, że to 3 zawodników elity i 1 junior, nie wiemy nic więcej… może macie jakieś typy?

https://www.instagram.com/p/BsdX63pHK0X/

Josh Bryceland dołączył do Cannondale

Popularny Ratboy po długim okresie jazdy dla ekipy Santa Cruz Syndicate w końcu powiedział sobie dość i zamienił głównego dostawcę sprzętu na inną amerykańską markę – Cannondale. Co ciekawe w ich ofercie nie ma obecnie zjazdówki… czyżby szykował się nowy model? Razem z Joshem w ekipie będą jeździć Sam „Dave” Hockenhull, Max Nerurkar oraz Sam Cofano.

Anna Newkirk dołącza do SRAM Young Guns

Vice-Mistrzyni Świata DH juniorek z Lenzerheide 2018 dołączyła do innej młodej zawodniczki Pauli Zibasy i razem będą startować w ramach zespołu młodych talentów SRAMa. Oprócz srebrnego medalu MŚ DH Anna Newkirk zajęła również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata DH. Również Valentina Höll jest związana z koncernem SRAM, a to oznacza, że w barwach rowerowego giganta jeżdżą wszystkie najgroźniejsze zawodniczki młodego pokolenia.

iXS Puchar Europy DH 2017 Kranjska Gora – podium U17: Anna Newkirk, Valentina Höll oraz Lelia Tasso

Reece Wilson odchodzi z Commencala

Po roku ścigania się w barwach ekipy Commencal, Reece Wilson zmienia zespół, niestety wciąż nie wiemy na jaki. Jego największym sukcesem w ubiegłym sezonie było czwarte miejsce podczas drugiej rundy Pucharu Świata DH w Fort William.

Matt Walker opuszcza Cube

Po trzech latach jazdy dla niemieckiego producenta zwycięzca ubiegłorocznego Air DH podczas Crankworx Rotorua opuszcza ekipę. Na chwilę obecną nie wiemy gdzie Matt podąży, ale mamy nadzieję, że wraz ze zmianą zespołu pojawią się lepsze wyniki (w PŚ DH zajął najwyżej 13 miejsce).

Matt Walker podczas GIANT Toa Enduro na Crankworx Rotorua 2018

Dean Lucas i Charlie Hatton odchodzą z Intense

Obydwaj zawodnicy opuszczają zespół Intense Factory Racing po odpowiednio 3 i 2 latach spędzonych na maszynach M29. Obecnie brak informacji w jakich zespołach (zespole?) będą się ścigać w sezonie 2019.

Charlie Hatton, Red Bull Hardline 2018

Miranda Miller odeszła z Specialized Gravity

Mistrzyni Świata DH 2017 pierwszego stycznia poinformowała o opuszczeniu ekipy Specialized Gravity. W zespole ścigała się dwa lata, ale poza złotym medalem z Cairns, nie osiągnęła większych sukcesów. Wciąż nie znamy nowego zespołu, dla którego Miranda będzie jeździć.

Mistrzostwa Świata DH 2017 Cairns – Myriam Nicole, Miranda Miller i Tracey Hannah

Aaron Gwin opuścił The YT MOB

Na koniec tego zestawienia najgorętsze nazwisko obecnego okienka transferowego. Aaron Gwin, a wraz z nim Neko Mullaly, opuścili ekipę The YT MOB i przechodzą do… no właśnie gdzie?

Aaron Gwin, Mistrzostwa Świata DH Lenzerheide 2018

A dla tych, którzy chcą pobawić się w zgadywanki, albo odkryć jakąś nową teorię spiskową zjazdowego świata, polecam temat „2019 Racing Rumors” na forum VitalMTB.com.

Aktualizacja:

15.01 – Pierwszym ujawnionym zawodnikiem zespołu Trek Factory Racing został Kade Edwards, czyli tak naprawdę jako jedyny nie opuścił zespołu.

16.01 – Miranda Miller dołączyła do zespołu Kona, a dodatkowo zapowiedziała swoje starty w serii Enduro World Series. Czy to oznacza również koniec ścigania się w zjeździe? Czas pokaże..

16.01 – Brendan Fairclough, Dean Lucas, Florent Payet oraz Marine Cabirou dołączyli do fabrycznego zespołu Scott’a.