REKLAMA

Z dnia na dzień uczestników facebook’owego wydarzenia Pokaz Filmów Rowerowych 2B Wheel’d przybywało, a w czwartek 10.01 sala kinowa bielskiego Heliosa zapełniła się w ekspresowym tempie.

Przedsionek kina przemienił się w miejsce spotkania miłośników sportów rowerowych z całej okolicy, a wszystko dzięki inicjatywie Fundacji For Event, która znana jest z organizacji Local Series of Downhill oraz Hard Downhill League.

Pośród namiotu Lulagogi i stoiska z nowościami od Omen-Racing unosiła się atmosfera niczym z zawodów LSD – było luźno, można było spotkać rowerowych ziomków, pozbijać piątki, było naprawdę pozytywnie!

Był to idealny czas, żeby nakręcić się na nadchodzący sezon i przywrócić wspomnienia z minionego. Chociaż niektórzy wcale nie boją się zimowych warunków i nie odstawili jeszcze roweru w kąt. Uczestnicy integrowali się, a rozmowom nie było końca. Każda usłyszana historia była inna, ale łączyły je słowa adrenalina, wolność oraz walka ze słabościami.

Na sali kinowej ułożone wzdłuż dużego ekranu czekały upominki dla uczestników od NS Bikes, 7Anna, Bimber, Pitcha Polska, Lulagoga. W przerwie między seansami odbyło się losowanie, a szczęśliwcy wrócili do domu z uśmiechem na twarzy i prezentami różnego typu od koszulek, poprzez gogle Pitcha, błotniki, aż po vouchery na wyjazd z Bus4active.

Jednak zanim ukazały się pierwsze filmy miało miejsce coś czego jeszcze nie było!

Po zapełnieniu miejsc w 110% ( nawet schody na sali kinowej zostały zajęte!) przyszedł czas na prelekcję Artura Hryszko z Train For Skills – trenera czołówki polskiej sceny zjazdowej oraz bardzo dobrego zawodnika.

Widzowie dostali dużą dawkę wiedzy o przygotowaniu fizycznym w kolarstwie górskim, która na pewno zmieniła perspektywę wielu osób na temat treningu i przyniosła pomysły na to jak go urozmaicić.

W końcu kiedy światła zgasły, a na dużym ekranie pojawiły się górskie krajobrazy najlepszych ośrodków rowerowych, na sali zrobiło się ciszej. Najpierw ukazały się produkcje Jakuba Gzeli, w których dominował Sławek Łukasik z NS Bikes Factory Team. Widzowie mogli poczuć atmosferę zawodów Pucharu Świata. Następnie dużo fanu i adrenaliny przyniosły dwie freeridowe produkcje Filipa Miętki z MXM Media posiadające niesamowity klimat. Pod koniec na ekranie pojawił się „Hardtail Hucking 3.0” Jakuba Kocjana oraz dwie genialne produkcje Piotra Seweryna, które wymownie zakończyły cały seans.

Wieczór zakończył się kolejną niespodzianką jaką była wiadomości o miejscach, w których odbędą się nadchodzące zawody Local Series of Downhill, a także zaproszenie na Puchar Europy MTB DH UCI Class 2 w Szczyrku!

2B Wheel’d wyrusza z Bielska-Białej już 20 stycznia do Wrocławia! Tam odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, na której nie może Cię zabraknąć! Stwórz razem z nami rowerową atmosferę w środku zimy!

Bilety jeszcze dostępne: helios.pl
Link do wydarzenia: facebook.com

Zdjęcia: BeHere.Photo