Jesteśmy dopiero w połowie sezonu 2019, ale organizatorzy najważniejszej serii enduro na świecie zaprezentowali już oficjalny kalendarz imprez na rok 2020. Zobaczmy gdzie w przyszłym roku odbędą się zawody Enduro World Series.

Sezon rozpocznie się w południowej Ameryce, a pierwsze zawody sezonu odbędą się w kolumbijskim Manizales. W Kolumbii po raz pierwszy zawody Enduro World Series odbyły się w 2018 roku i zostały bardzo ciepło przyjęte przez lokalną społeczność. Najbardziej widowiskowym etapem całych zawodów był odcinek miejski, który przyniósł mnóstwo emocji zarówno dla kibiców jak i zawodników.

Cecile Ravanel walczy podczas miejskiego odcinka w Manizales.

Druga runda przeniesie zawodników i fanów trochę bardziej na północ, w rejony Lo Barnechea w Chile. Tutejsze tereny są zaledwie chwilę drogi na wschód od Santiago, ale niech to nikogo nie zmyli, że to miejski teren. Wysokie Andy oferują prawdziwie księżycowy klimat, a tutejsze trasy są jednymi z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie. Dodatkowo podczas dwóch dni ścigania zawodnicy będą musieli się zmierzyć z chilijskim słońcem i słynnym brakiem przyczepności na tutejszych trasach.

Lo Barnachea w Chile zapewnia prawdziwie księżycowe widoki.

Powrót serii do Europy zaplanowany jest na rundę trzecią, która odbędzie się w Olargues – Montagnes du Caroux na południowym zachodzie Francji. Ostatni raz zawodnicy ścigali się tutaj w 2018 roku, a miejscowe odcinki zapamiętane zostały z ogromnej ilości kamieni oraz stromych i technicznych sekcji. Na sezon 2020 przygotowane zostaną kompletnie nowe trasy i zawodnicy z pewnością będą mogli spodziewać się klasycznego francuskiego racingu w najlepszym wydaniu.

Trasy w Montagnes du Caroux są bardzo techniczne i łatwo popełnić błąd.

Runda numer cztery to doskonale znana miejscowość Val di Fassa we włoskich dolomitach. To miejsce zadebiutowało w cyklu Enduro World Series w obecnym sezonie, ale od razu zaskarbiło sobie serca zawodników oraz kibiców. Wspaniałe widoki, długie i wymagające odcinki oraz trasy dostępne z wyciągów, z całą pewnością będzie to świetny wyścig.

Richie Rude zaliczył świetny powrót do ścigania podczas tegorocznych zawodów w Val di Fassa.

Na piątą rundę organizatorzy wybrali klasykę, czyli zawody w Petzen i Jamnicy na pograniczu Austrii i Słowenii. Tutejsze trasy płynnie przechodzą z jednego kraju do drugiego, a w zeszłym sezonie trasa Thriller wygrała ranking Specialized Trail of the Year. Z całą pewnością ta bardzo stroma i wymagająca 6-kilometrowa trasa przysporzy problemów nawet najlepszym zawodnikom.

Sam Hill podczas zawodów w Petzen i Jamnicy.

Aby rozegrać szóstą rundę Enduro World Series 2020 będzie trzeba wybrać się za Atlantyk do kanadyjskiego Whistler. Po raz kolejny zawody EWS będą częścią festiwalu Crankworx Whistler, który ma już status legendarnego. Długie odcinki, ogromna ilość kibiców oraz jedne z najlepszych tras na świecie sprawiają, że zawody w Whistler są jednymi z ulubionych wśród kibiców.

Zawody w kanadyjskim Whistler zawsze są bardzo nieprzewidywalne i zapewniają mnóstwo emocji.

Po raz drugi w historii zawody Enduro World Series zawitają w okolice szczytu Matterhorn, aby rozegrać siódmą rundę Enduro World Series 2020 szwajcarskim Zermatt. Z całą pewnością będzie to bardzo ekscytujący finisz sezonu, a zawodnicy dadzą z siebie wszystko by zdobyć cenne punkty przed ostatnią rundą.

Zermatt, Szwajcaria / zdjęcie: Dario Furler

Prawdziwą wisienką na torcie będzie walka o tęczową koszulkę podczas Pucharu Narodów, który ponownie odbędzie się w Finale Ligure we Włoszech. Te zawody są prawdziwą celebracją kolarstwa górskiego i są jednymi z największych w całym roku. A to wszystko wśród wspaniałych widoków na włoską riwierę.

Koniec sezonu odbędzie się jak zwykle we włoskim Finale Ligure.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaprezentować Wam kalendarz siódmego sezonu Enduro World Series. Wszystkie daty i miejsca są już potwierdzone, a to dzięki naszym długoletnim umowom z partnerami, którzy pomagają nam w organizacji EWS. Bardzo cieszy mnie taki wzrost i rozwój rowerowego enduro na całym świecie.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

Kalendarz Enduro World Series 2020

  1. runda – 28-29 marzec – Manizales, Kolumbia
  2. runda – 4-5 kwiecień – Lo Barnechea, Chile
  3. runda – 23-24 maj – Montagnes du Caroux, Francja
  4. runda – 4-5 czerwiec – Val di Fassa, Włochy
  5. runda – 11-12 czerwiec – Petzen/Jamnica, Austria/Słowenia
  6. runda – 8-9 sierpień – Whistler, Kanada
  7. runda – 26-27 wrzesień – Finale Ligure, Włochy

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube