Ósma edycja, 17-19 maja, prawie dziesięć tysięcy zawodników i rowerowych zapaleńców. 8 niezwykle efektownych dyscyplin, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno startujących jak i tłumów widzów. Na ten jeden majowy weekend cała Polska zjeżdża się do Kluszkowiec by stworzyć niepowtarzalny klimat rowerowego miasteczka. Podobnie jak rok temu 100% emocji na festiwalu zapewnia Województwo Małopolskie, zapraszając przy okazji na kolejne nowo otwarte trasy rowerowe Velo Małopolska.

Rowerowe miasteczko

Poza przepięknym widokiem na tatry, jeziorem czorsztyńskim i wieloma atrakcjami turystycznymi Kluszkowce oferują nam niepowtarzalny klimat “rowerowego miasteczka”. Co roku na festiwal przyjeżdżają tysiące osób, które chcą spędzić czas w doborowym towarzystwie jeżdżąc na rowerach, testując nowe sprzęty i bawiąc się do białego rana na imprezach. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania w trakcie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie!

8 zróżnicowanych dyscyplin rowerowych:

 • Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami.
 • Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów.
 • Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną.
 • BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji.
 • Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze.
 • Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów.
 • Marin Best Whip Contest – konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.
 • DARMOWE ZAWODY DLA DZIECI – Warto pamiętać o najważniejszym – dzieciach. Jak co roku w trakcie 3 dniowego rowerowego święta zostanie rozegrany kids race, czyli zawody dla dzieci do 13 roku życia! Trasa przygotowana przez organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie czekać będzie nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, a na starcie stają nawet trzylatki!

Wycieczki rowerowe dla wszystkich

Małopolska Joy Ride Bike Festiwal to nie tylko zawody. To przede wszystkim dobra zabawa na rowerze w doborowym towarzystwie! Poza luźnymi przejazdami po bike-parku przygotowaliśmy dla was pakiet wycieczek rowerowych! Co musicie zrobić, żeby załapać się na taką wycieczkę?Niewiele – przyjść na zbiórkę z rowerem, kaskiem i uśmiechem na twarzy!

Wycieczka szosowo szutrowa szlakami VeloMałopolska

Zapraszamy was wszystkich na wspaniałą wycieczkę szosowo-szutrową małopolskimi szlakami . Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy poradzi sobie z przygotowaną trasą, a poza samym “kręceniem”, chętnie zahaczymy o kilka zabytków, a może nawet pyszną kawę i lody! Jeżeli wciąż się wahacie, to pragniemy nieśmiało przypomnieć o nieprawdopodobnych widokach, które będą nam towarzyszyć przez niemal całą trasę. Nasze piękne TATRY i Jezioro Czorsztyńskie, to tylko część tego co chcemy zobaczyć! Serdecznie zapraszamy!

Wycieczka Szosowa z 72D Athlete Bike

Jak dobrze wiadomo – najlepszy rodzaj odpoczynku dla rowerzystów to aktywny odpoczynek na rowerze. W tym wypadku zapraszamy na bardzo aktywny wypoczynek, pełen pięknych widoków i dobrej zabawy. Ekipa z 72 D Athlete Bike przygotowała dla was rewelacyjną pętlę, z której z całą pewnością wrócicie zmęczeni i bardzo zadowoleni!

Wycieczka na E – Bikeach Specialized Turbo Levo Guided Tour

Nasza ekipa – Specialized MTBAcademy z ogromną radością zaprasza na e-bike’owe wycieczki po lokalnych szlakach. Codziennie będziemy się spotykać pod namiotem Specialized Bikes, skąd będziemy ruszać na godzinne zapoznanie z nowoczesnym sprzętem! Będziecie zdziwieni, jak przyjemne może się okazać podjeżdżanie nawet w bardzo ciężkim terenie!

Wielkie targi sportowe i darmowe szkolenia

Dlaczego warto przyjechać na festiwal? Poza niepowtarzalnym klimatem oraz niezwykle widowiskową rywalizacją sportową w 8 różnych dyscyplinach organizatorzy przygotowali targi, na których co rok wystawia się 60 firm! Rowery, kaski, odzież sportowa, nowinki technologiczne, wszystko czego dusza zapragnie. A jeśli zastanawiacie się właśnie jaki rower kupić to nie ma lepszego miejsca żeby rozwiać swoje wątpliwości. Co roku na festiwalu, najlepsze firmy udostępniają do testów ponad 200 rowerów!

Na miejscu poza przetestowaniem rowerów będziecie mogli wziąć udział w
darmowych szkoleniach z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy na rowerze górskim!

Festiwal wspierają:

 • Partner tytularny: Małopolska.
 • Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano, BIKE by SG.
 • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull.
 • Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team.
 • Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
 • Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open, 72D, Velo Małopolska.

Oficjalna strona: joyride.pl/kluszkowce