JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W wielkim finale sezonu 2019, którego zwieńczeniem będą Mistrzostwa Świata Red Bull Pump Track, po raz pierwszy w historii rozdane zostaną medale mistrzowskie UCI. Tym samym Międzynarodowa Unia Kolarska łączy siły z organizatorem serii Red Bull Pump Track World Championship. Wielki finał odbędzie się 19-go października w szwajcarskim Bike Parku Köniz-Oberried pod Bernem.

Mistrzostwa Świata Red Bull Pump Track

W 2018 roku Red Bull oraz Velosolutions wyszły z nową inicjatywą i utworzyli razem serię Red Bull Pump Track World Championship. Dyscyplina pump track dynamicznie się rozwija, a wraz z nią same zawody idą mocno do przodu. Zostało to dostrzeżone przez Międzynarodową Unię Kolarską UCI i tym samym pump track będzie jedną z ośmiu dyscyplin, które mają swoje oficjalne Mistrzostwa Świata.

Powstanie Mistrzostw Świata Red Bull UCI Pump Track sprawia, że pokazujemy światu jak dynamicznie rozwija się kolarstwo i jak bardzo jest ono różnorodne. Red Bull oraz Velosolutions mają już doświadczenie w organizacji zawodów pump track, a razem możemy sprawić, że ta dyscyplina będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodego pokolenia.

– David Lappartient, Prezydent UCI

Wyścigi na torach pump track to dość świeża sprawa w świecie kolarstwa. Trasy składają się z muld, rollerów, hopek czy dużych band, na których zawodnicy starają się zyskać jak największą prędkość pompując rowerem. Na niektórych torach możliwe jest rozegranie walki bark w bark na równoległych pętlach, a w pozostałych opcjach jest to wyścig z czasem.

W tym roku odbędzie się 25 imprez kwalifikacyjnych na całym świecie, od Nowej Zelandii po Indie, od Chile po Francję, RPA czy USA. Zawody Red Bull Pump Track są obecne dosłownie w każdym zakątku naszego globu, a Mistrzostwa Świata wyłonią najlepszego zawodnika na świecie.

Mansour Al Safran / zdjęcie: Najib Zouein

Co to oznacza?

Seria oficjalnie będzie wspierana przez międzynarodową federację, której zadaniem jest promocja kolarstwa we wszystkich odmianach. Pomimo ogromnego wsparcia UCI zawody wciąż pozostaną dostępne dla wszystkich i nie ma to znaczenia czy będą to Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Narodowi czy lokalni wymiatacze i bohaterowie. W jednym miejscu zmierzą się wszyscy razem, gdzie amatorzy będą mogli utrzeć nosa zawodowcom, a najlepszy z nich zdobędzie złoty medal. Dodatkowo dzięki współpracy seria dostępna będzie w jeszcze większej ilości krajów niż dotychczas.

Twan van Gendt / zdjęcie: Jarno Schurgers

Dodatkowo Mistrzostwa Świata Red Bull UCI Pump Track będą świetną promocją dla akcji #pumpforpeace zainicjowanej przez Velosolutions. Jest to akcja, która integruje rowerzystów z całego świata, aby rozwijać lokalne talenty w każdym miejscu, a do tego promuje zdrowy tryb życia, tolerancję i pokój, dzięki wspieraniu najsłabszych społeczności poprzez budowę pump tracków, kolarstwo i sporty akcji.

Jak wziąć udział?

Mistrzostwa Świata Red Bull UCI Pump Track są otwarte dla wszystkich, a żeby się do nich dostać trzeba wygrać jedną z rund eliminacyjnych. Ostatnia będzie miała miejsce dzień przed mistrzostwami, 18-go października. Zarejestruj sie na stronie redbullpumptrackworldchampionship.com, aby mieć szansę na start i zdobycie mistrzowskich pasków.

Martin Söderström / zdjęcie: Emrik Jansson

O Mistrzostwach Świata Red Bull Pump Track

Oficjalna strona: redbullpumptrackworldchampionship.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube