PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Wraz z początkiem sezonu 2019 organizatorzy najważniejszej serii enduro na świecie Enduro World Series ogłosili, że sezon zakończy się poprzez rozegranie Pucharu Narodów we włoskim Finale Ligure. Pierwszą próbkę nowego formatu imprezy mieliśmy podczas finału w 2017 roku, ale tym razem są to kompletnie oddzielne zawody.

Sam Hill, Enduro World Series 2018 – Finale Ligure

O co chodzi?

W wielkim skrócie jest to nie tylko rywalizacja zespołowa, ale również patriotyczna. Zespoły będą składać się z trzech zawodników, a organizatorzy przewidzieli trzy konkurencje. Główną kategorią rywalizacji są kraje przeciwko krajom. Druga grupa to producenci na producentów, a trzecią przeznaczono dla amatorów, gdzie zmierzyć się ze sobą mogą dowolne drużyny. Szczególnie ta druga grupa zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ na starcie będą mogli stanąć mechanicy czy menedżerowie zespołów, co z pewnością zapewni dodatkowego smaczku.

Ostatni etap sezonu zawsze kończy się na plaży.

Dobór zawodników

W skład każdego zespołu narodowego będą wchodzić trzej najlepsi zawodnicy (lub zawodniczki) z rankingu Enduro World Series. Do rywalizacji dopuszczona została również ekipa z Polski, której skład wygląda następująco: Robert Piekara, Michał Kollbek, Mateusz Baliński, Mariusz Jarek (rezerwowy). Niestety na chwilę obecną nie mamy informacji czy nasi reprezentanci pojawią się w Finale i staną do rywalizacji.

Isabeau Courdurier, Enduro World Series 2019 – Zermatt

Trasa

W trakcie jednego dnia trwania Pucharu Narodów 2019 zawodnicy będą mieli do pokonania aż 72 kilometry. Na taki dystans składa się pięć odcinków specjalnych o łącznej długości 15.66km. Pozostały dystans to dojazdówki i wyciągi (14km). Łączne przewyższenie na zjazdach to około 1800m.

Odcinki specjalne

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube