REKLAMA

W ostatni weekend swój sezon sportowy w roku 2019 rozpoczął Dawid Godziek. Zdobywając 3 miejsce na międzynarodowych zawodach kategorii BMX Dirt w Anaheim, California, Polak ponownie udowodnił, że znajduje się w ścisłej światowej czołówce tej dyscypliny!

Na pierwszym miejscu stanął Pat Casey pochodzący z USA, a drugi stopień podium zajął Australijczyk, Andy Buckworth. W zawodach wzięło udział 36 zawodników z całego świata, m.in. Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii oraz Brazylii. 

W swoim finałowym przejeździe Dawid pokazał jedne z najbardziej skomplikowanych i oryginalnych kombinacji trików, jakie obecnie wykonywane są w tej dyscyplinie – twister oraz cashroll. Podczas kategorii, w której zawodnicy walczyli o zdobycie tytułu najlepszego triku, nasz rodak wykonał ewolucję „twister no hand”. Dawid jako pierwszy zawodnik na świecie wylądował tę sztuczkę podczas zawodów. Taki wyczyn stanowi ogromny sukces dla Polaka, jak i wielki przełom w tej dyscyplinie.

 Jestem bardzo zadowolony z takiego rozpoczęcia sezonu! Nie było to proste, ponieważ warunki do treningów w Polsce nie sprzyjały, a poprzeczka na tych zawodach była postawiona naprawdę wysoko – przyjechali najlepsi zawodnicy z całego świata. Czas trenować dalej, by podczas kolejnych startów pokazać jeszcze więcej trików.

– Dawid Godziek

Śledź Dawida również na: