Już w najbliższy weekend odbędzie się czwarta runda tegorocznej serii Enduro World Series. We włoskiej miejscowości Val di Fassa odbędzie się impreza MET EWS Val Di Fassa, która zabierze zawodników w samo serce Dolomitów i strefę światowego dziedzictwa UNESCO.

Val di Fassa leży w północno-wschodnich Włoszech w prowincji Trydent oraz zaoferuje zawodnikom niesamowite i zapierające dech w piersiach widoki. Tutejsze odcinki będą łączyć podjazdy oraz wyciągi, a podczas pięciu odcinków specjalnych do pokonania będzie 41 kilometrów i w sumie 3000 metrów przewyższenia.

Dystans do pokonania nie będzie duży jak na standardy Enduro World Series, ale za to na trasach można będzie spodziewać się ogromnej różnorodności. Znajdują się tu zarówno otwarte i luźne odcinki, a także bardzo ciasne, strome i techniczne zjazdy. Finałowy odcinek, to z kolei najbardziej znana trasa w regionie – Tutti Frutti. Będzie to zarazem Królewski Etap podczas czwartej rundy.

Trasa Tutti Frutti startuje z grzbietu Rodella i będzie najdłuższym odcinkiem w wyścigu, liczy sobie aż 6.5 kilometra, a przewyższenie sięga 1000 metrów. Dodatkowa motywacja w postaci Królewskiego Etapu sprawi, że będzie to wyjątkowy odcinek dla wielu zawodników, którzy będą mogli zdobyć tu dodatkowe punkty do rankingu.

Po tym wyścigu Enduro World Series dotrze na swój półmetek, a to oznacza, że zawodnicy będą musieli teraz bardziej skupić się na zdobywaniu punktów do klasyfikacji generalnej, jeżeli będą chcieli myśleć o zwycięstwie na koniec sezonu.

Aktualnie na prowadzeniu znajdują się Martin Maes (GT Factory Racing) oraz Isabeau Courdurier (Intense Mavic Collective). Oboje zdobyli po 1620pkt i zgarnęli wszystko co do tej pory można było uzbierać. Czy utrzymają wysoką formę również w drugiej części sezonu? A może w końcu ktoś ich pokona właśnie we Włoszech?

Na liście startowej znalazło się również kilku naszych reprezentantów: w elicie mężczyzn zgłosili się Łukasz Szymczuk oraz Robert Piekara, a w kategorii Masters 40+, Romek Kwaśny.

Trasy w Val Di Fassa są bardzo znane we Włoszech i jestem bardzo podekscytowany, że będziemy mogli je zaprezentować całemu światu. Jazda tutaj jest bardzo unikalna i można tu znaleźć wszystko o czym tylko sobie zamarzymy. Nie mogę się doczekać jak to wszystko wyjdzie i ciekaw jestem reakcji oraz opinii zawodników, a zwłaszcza tego, kto stanie na najwyższym stopniu podium w sobotni wieczór.

– Enrico Guala, dyrektor wyścigu

Więcej informacji o zawodach – kliknij tutaj.

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube