Kolejna w bieżącym sezonie edycja zawodów z serii Doka Downhill City Tour odbędzie się w Cieszynie, 20 lipca. Tym razem organizatorzy rezygnują z formuły Dual, tak jak było to do tej pory, na rzecz startów indywidualnych. Zawodnicy startować będą pojedynczo, pokonując trasę w jak najkrótszym czasie. Organizator wydarzenia – Fundacja Kult zamierza przygotować dla zawodników w tym roku wyjątkowo bardziej dynamiczną trasę. Wąskie, kręte uliczki, skocznie, schody i dropy, to jedne z licznych trudności jakie czekać będą na rowerzystów podczas tegorocznego wydarzenia.

Ekstremalne widowisko rozgrywane na miejskiej arenie, spektakularne skoki oraz dynamiczne pokonywanie miejskich przeszkód to wszystko co czeka podczas Doka Downhill City Tour. Plany Fundacji Kult są ambitne względem organizowanych przez nich wydarzeń rowerowych. W Ciągu ostatnich 4 lat udało im się zorganizować 12 edycji zawodów, a cieszyńska edycja będzie już trzynastą.

Oficjalne wydarzenie “Doka Downhill City Tour Cieszyn” znajduje się pod tym linkiem: facebook.com/events/731651750584519. Zapisy na zawody już ruszyły i dostępne są w tym miejscu.