Młodzi adepci kolarstwa górskiego mogą już rozpocząć odliczanie do tegorocznego festiwalu rowerowego MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis. W dniach 29 lipca – 4 sierpnia odbędzie się napakowana adrenaliną impreza, która stworzona jest z myślą o najmłodszych rowerzystach, chcących sprawdzić swoje umiejętności na tle innych. Przez tydzień nowa generacja kolarzy będzie mogła szlifować swoje umiejętności podczas obozu Kona Rookie Camp i przygotować się do wyścigów, które będą miały miejsce w weekend. Ponad 300 młodych zawodników spodziewanych jest na zawodach Specialized Rookies Cup w sobotę oraz iXS Mistrzostwach Świata Młodzików w niedzielę. Zawody będzie można śledzić na żywo na stronie livestream.com/MTBFestival oraz www.bike-sfl.at.

MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis

Zjazdowe szaleństwo w Serfaus-Fiss-Ladis wkrótce się rozpocznie, a młodzi zawodnicy będą chcieli pójść w ślady swoich idoli – Aarona Gwina, Grega Minnaara czy Rachel Atherton. Podczas MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis z pewnością nie zabraknie emocji i zabawy przez cały tydzień!

Kona Rookie Camp

Aby być jak najlepiej przygotowanym do dwóch najważniejszych imprez: Specialized Rookies Cup oraz iXS Mistrzostw Świata Młodzików, powstał specjalny obóz Kona Rookie Camp. Następna generacja zjazdowych zawodników będzie miała do dyspozycji najlepszych trenerów, którzy nie tylko pomogą im podnieść swoje umiejętności, ale także dadzą cenne rady przydatne podczas zawodów. Oprócz tego uczestnicy obozu z pewnością nawiążą nowe przyjaźnie i znajomości, które przydadzą się w dalszym życiu.

Zdjęcie: Christian Waldegger

Nie tylko wyścigi

Jednak festiwal to nie tylko zawody i obóz, ale również wszystko dookoła. W Serfaus-Fiss-Ladis znajdują się wymagające trasy otoczone wspaniałą scenerią austriackich Alp. Młodzi i starzy będą mogli wspólnie wziąć udział w licznych imprezach pobocznych czy happeningach, takich jak BBQ, zajęcia jogi, Family Challenge, Pump Track czy koncerty muzyczne.

Sprawdźcie naszą zeszłoroczną wizytę w regionie Serfaus-Fiss-Ladis w tym miejscu!
Zdjęcie: Felix Pirker

Five Ten Kids Cup

Nowością w tym roku jest impreza skierowana do najmłodszych rowerzystów – Five Ten Kids Cup. Każdy dzieciak w wieku 5-10 lat nie będzie musiał już tylko wspierać swoich starszych kolegów, ale również sam będzie mógł postawić swoje pierwsze kroki w specjalnie przygotowanych imprezach. Kids Cup stworzony został z myślą o promowaniu kolarstwa górskiego wśród najmłodszych i zaszczepienia im zdrowego i aktywnego trybu życia. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie ixsdownhillcup.com.

Zdjęcie: Christian Waldegger

Zawodnicy i znane osobistości

W trakcie festiwalu pojawią się znane ze świata kolarstwa górskiego osoby oraz najlepsi zawodnicy. Wśród biorących udział w zawodach zjazdowych spodziewanych jest ponad 270 zawodników z 24 krajów co zapowiada prawdziwie międzynarodowe ściganie.

Jednym z nich jest 15-letni Kanadyjczyk Jackson Goldstone, dla którego podium podczas MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis nie jest niczym nowym. Młody zawodnik po raz kolejny przyjedzie do Austrii by rywalizować ze swoimi rówieśnikami na trasach Bike Parku SFL.

Więcej informacji oraz harmonogram festiwalu znajdziecie na stronie: bike-sfl.at/mtb-festival2019

Więcej informacji o regionie Serfaus-Fiss-Ladis znajdziecie na stronie bike-sfl.at oraz serfaus-fiss-ladis.at.

Ron i Jackson Goldstone / zdjęcie: Piotr Staroń

O regionie Serfaus-Fiss-Ladis

Serfaus-Fiss-Ladis to idealne miejsce dla całych rodzin. Nieważne czy jest to lato czy zima, tu zawsze coś się dzieje. Dla rowerzystów powstała cała sieć tras, od łatwych i przyjemnych ścieżek dla całych rodzin, epickie single z niesamowitymi alpejskimi widokami, aż po napakowane akcją trasy w Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis. Znajduje się tu również sklep i serwis rowerowy, szkoła rowerowa, a cały region nastawiony jest na młodych adeptów kolarstwa górskiego. To właśnie tutaj odbywają się nieoficjalne Mistrzostwa Świata DH Młodzików, czyli iXS Rookies Downhill Championships.

Oficjalna strona:
serfaus-fiss-ladis.at/en
Media:
facebook, instagram, youtube

#serfausfissladis #wearefamily #weilwirsgeniessen #bikeparksfl #bikesfl #bikeschulesfl