Zmagania w Pucharze Świata DH dobiegły już końca kilkanaście dni temu, a teraz przyszła pora na wyłonienie europejskich mistrzów. Drugi rok z rzędu austriacki Bike Park Brandnertal będzie gościł finałową imprezę iXS Pucharu Europy DH, która odbędzie się w najbliższy weekend 21-22 września.

Luke Williamson, iXS Puchar Europy DH Brandnertal 2018 / zdjęcie: Rick Schubert

W porównaniu do zeszłego roku, trasa przeszła sporo modyfikacji i zostało dodanych kilka nowych sekcji. Długość zjazdu to 3000 metrów, a przewyższenie sięga 300 metrów i z całą pewnością będziemy świadkami mnóstwa emocji na trasie.

Prognoza pogody

W ubiegłych latach lato kończyło się akurat tuż przed rozegraniem ostatnich rund, a zawodnicy musieli zmagać się z deszczem i bardzo nieprzyjemnymi warunkami. W tym roku prognozy pogody są obiecujące i trzymamy kciuki za to, aby obecna słoneczna aura utrzymała się do końca weekendu.

Wojciech Czermak, iXS Puchar Europy DH Brandnertal 2018 / zdjęcie: Rick Schubert

Faworyci

Najważniejszym pytaniem przed każdym ostatnim wyścigiem sezonu jest: kto zgarnie tytuł? Zobaczmy więc jak wygląda sytuacja w rankingach.

Wśród panów pozycję lidera będzie starał się obronić Constantin Ruetsch (iXS Gravity Union), który będzie musiał odeprzeć ataki swoich najgroźniejszych rywali: Christophera Philogene’a (2 Bros Racing), Luki Berginca (KK Crn Trn / Blackthorn) i Romaina Croza (Arc Mountain Bike Club). Końcowy tytuł z całą pewnością zgarnie ktoś z tej czwórki, ale o zwycięstwo w wyścigu powalczą m.in. Davide Palazzari (Scout Nukeproof) i Luca Henzi (Hot-Trail Racing). Niestety w rywalizacji o tytuł nie weźmie udziału drugi w klasyfikacji generalnej Erik Irmisch (Team Racing Dudes), który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Lea Rutz (iXS Gravity Union) ma za sobą świetny sezon, w którym uzbierała 608 punktów i jest główną faworytką do zdobycia końcowego tytułu. Jednak ochotę na zwycięstwo ma również Veronika Widmann (Insync Racing), która zakończyła sezon Pucharu Świata DH na świetnym trzecim miejscu. Veronika trzykrotnie kończyła zawody Pucharu Świata DH na podium oraz wygrała dwie rundy iXS Pucharu Europy DH (#3 Abetone, #4 Pila). Warto również zwrócić uwagę na Alessię Missiagię (Team Zanolini Bike), która będzie chciała pogodzić obie panie i uzyskać korzystny rezultat.

A tak było rok temu:

O iXS Pucharze Europy DH

iXS Puchar Europy DH to najważniejsza seria zawodów zjazdowych na starym kontynencie organizowana przez agencję Racement od 2003 roku. Sponsorem tytularnym serii oraz współtwórcą serii jest marka iXS znana z produkcji odzieży i ochraniaczy rowerowych. Oprócz iXS Pucharu Europy DH w ramach serii rozgrywane są także puchary krajowe (Niemiec i Szwajcarii) oraz młodzików (iXS Rookies Cup).

Oficjalna strona:
ixsdownhillcup.com
Media:
facebook, instagram, youtube