Znamy datę festiwalu iXS Dirt Masters 2020

W 2020 roku festiwal rowerowy iXS Dirt Masters w niemieckim Winterbergu odbędzie się już po raz czternasty w historii. W dniach 21-24 maja 2020 ponad 40.000 kibiców oraz 1800 zawodników przyjedzie do najpopularniejszego niemieckiego Bike Parku, by wspólnie bawić się i świętować oraz rywalizować ze sobą w kilku dyscyplinach.

Piękny sen stał się rzeczywistością po raz pierwszy w 2005 roku. Pomysł na stworzenie Festiwalu Rowerowego, który będzie znany z luźnego i zabawowego podejścia oraz wysokiego poziomu sportowego, został zrealizowany. Od samego początku imprezę wspiera marka iXS Sport Division, która znana jest z produkcji odzieży, ochraniaczy oraz kasków rowerowych, a także dzięki swojemu ogromnego zaangażowania w tworzenie i rozwój sceny MTB w Europie i na świecie.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Nawet po 14 latach współpracy oraz bycia głównym partnerem finansowym, wciąż mamy wielką ochotę by przyjechać na festiwal iXS Dirt Masters. Ta impreza jest jedną z najważniejszych w naszej corocznej agendzie i to dla nas najlepsze miejsce by móc spotkać się z naszymi klientami, partnerami i kolegami. W takich miejscach i w takim czasie możemy zobaczyć co będzie na topie, jakie są oczekiwania oraz wymagania, a zarazem kibice mają możliwość spotkania swoich idoli, których również wspieramy. Do tego dokładamy niesamowite zawody w kilku dyscyplinach i liczne imprezy towarzyszące – to po prostu miks, który działa!

– Pascal Haf, iXS Brand Manager

Również lokalizacja jest idealna. Region Winterberg jest znany z bardzo przyjaznej rowerzystom atmosfery, a do tego tutejszy Bike Park Winterberg jest jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych bike parków w całych Niemczech.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Jesteśmy dumni, że możemy współorganizować taką imprezę jaką jest festiwal rowerowy iXS Dirt Masters. Współtworzymy go od początku i osobiście nie wyobrażam sobie innego miejsca, w którym mógłby się odbyć. Rozwijaliśmy się razem, a liczba osób, które przyjeżdżają rośnie z roku na rok i w sezonie 2019 było ich najwięcej w historii. To dla nas jasny sygnał, że iXS Dirt Masters Festival jest dla wszystkich i z całą pewnością tak pozostanie. Przez cały rok dbamy w Bike Parku Winterberg o perfekcyjne utrzymanie tras i również tak będzie w przyszłym roku. Serdecznie zapraszamy!

– Nico Brinkmann, Bike Park Winterberg
Więcej informacji oraz wiadomości na temat zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu można znaleźć na świeżo przebudowanej stronie:
dirtmasters-festival.de
iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

W trakcie trwania festiwalu odbędą się różne zawody, a wśród nich będą takie imprezy jak:

  • iXS Downhill Cup
  • Specialized Rookies Cup
  • Kenda Enduro One
  • Continental Slopestyle

Przygotowania do festiwalu są już rozpoczęte i idą pełną parą, a odzew jest niesamowicie pozytywny. Dzięki wsparciu Bike Parku Winterberg zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby to był niesamowity festiwal, gdzie starzy i młodzi, początkujący i profesjonaliści, rodziny i przyjaciele, po prostu wszyscy byli mile widziani!

A tak bawiliśmy się podczas redakcyjnego wyjazdu do Bike Parku Winterberg.

Więcej informacji o Festiwalu, Bike Parku Winterberg oraz regionie można znaleźć w poniższych linkach: