JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Festiwal rowerowy Crankworx, coroczne święto grawitacyjnego kolarstwa górskiego odbywające się w kanadyjskim Whistler, nie odbędzie się w tym roku.

Zarządcy Whistler Blackcomb oraz Crankworx Events Inc. mogą teraz oficjalnie poinformować, że przystanek serii Crankworx World Tour nie będzie mógł odbyć się w regionie Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie z uwagi na obostrzenia w organizowaniu imprez masowych panujących w kraju.

Dawid Godziek, Red Bull Joyride @ Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Chris Pilling

Chciałbym podziękować całemu zespołowi tworzącemu festiwal Crankworx oraz letniej ekipie Whistler Blackcomb, którzy razem pracowali przez lata, aby rozwijać nasz festiwal. Jesteśmy zawiedzeni faktem, że musieliśmy odwołać tak ważną imprezę, ale musimy dostosować się i wspierać nasz rząd w staraniach o zapewnienie bezpieczeństwa naszym obywatelom.

– Geoff Buchheister, Whistler Blackcomb

Przystanek w Whistler pierwotnie miał być wielkim finałem sezonu, ale w związku ze światową pandemią koronawirusa został drugą rundą. Zarazem jest on największym tego typu festiwalem na świecie, a główna impreza festiwalu – Red Bull Joyride – przyciąga ponad 35 tysięcy widzów, którzy podziwiają najlepszych zawodników slopestyle na świecie u stóp Bike Parku Whistler. W sezonie 2020 miała odbyć się jubileuszowa dziesiąta edycja Red Bull Joyride, ale świętowanie musi zostać przesunięte na przyszły rok.

Troy Brosnan, Canadian Open DH @ Crankworx Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Nasze myśli są z zawodnikami, którzy ostro trenowali do zawodów w Whistler, oraz z całą światową społecznością kolarzy górskich, których entuzjazm i pasja ciągle nas napędzają. Jesteśmy szczęściarzami, że mamy za sobą wsparcie środowiska rowerowego oraz naszych partnerów i sponsorów. Dzięki temu możemy na spokojnie skupić się na tym co będzie w przyszłości i zapewnić Wam najlepsze rowerowe doznania, gdy będzie to już możliwe w pełni.

– Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour

W sierpniu miała odbyć się już 17 edycja festiwalu Crankworx Whistler, która miała trwać aż 10 dni. W tym czasie odbywają się liczne imprezy i zawody dla profesjonalistów, amatorów czy dzieci, imprezy specjalnie dla kobiet czy strefa expo z najnowszymi produktami w branży.

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr