JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Stopił się już ostatni śnieg, trasy zostały przygotowane, napięcie rośnie, a lato jest tuż za rogiem. Region Saalbach Hinterglemm rozpocznie seon rowerowy 2020 11-go czerwca z pełną parą. W ciągu nadchodzącego lata rowerzyści będą na świeczniku, a do swojej dyspozycji otrzymają aż sześć wyciągów (w porównaniu do 4 w zeszłym sezonie). Dzięki dodaniu kolejnych dwóch wyciągów rozszerzony został również nowy bilet rowerowy, który obowiązywać będzie w największym regionie rowerowym w Austrii – Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn – aż na dziewięciu wyciągach i ponad 70 kilometrach tras.

Szukacie przyjemnych tras dla początkujących lub wymagających ścieżek dla zawodowców? Nieważne czy będzie to szybka zjazdowa linia z dużymi hopami i prędkościami rzędu 70km/h, czy techniczna, wąska i stroma ścieżka dla lubiących naturalne warunki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i z pewnością rozwinie swoje umiejętności. Dodatkowo karta JOKER CARD, którą bezpłatnie można otrzymać w wielu noclegach w regionie, obniży ceny biletów rowerowych aż o 30%.

Zdjęcie: Hansi Heckmair

Jednak gdzie zacząć, gdy do wyboru mamy tak dużo tras? Nie martwcie się. Dzięki pokryciu ścieżkami aż siedmiu gór, każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Kohlmais – kolejny flowline?

Tak, poproszę! Świeżo otwarta sekcja Panorama-Trail została ulubioną trasą w sezonie 2019. Trzykilometrowy „zjazdowy pumptrack” biegnie ze szczytu do środkowej stacji wyciągu Kohlmais i zapewnia prawdziwą jazdę kolejką górską. Wysokie bandy, mnóstwo stolików, stepupów i stepdownów. Do tego należy dołożyć przyjazną dla początkujących ścieżkę Monti Trail, która zaczyna się na końcu Panorama Trail i przed startem nowego sezonu została odnowiona oraz ulepszona.

Zdjęcie: Hansi Heckmair

Reiterkogel – klasyka

Niebieska linia została kompletnie przebudowana w ubiegłym sezonie i teraz sprawia dużo radości każdemu rowerzyście. To główna zasługa wielkiego wallride’a na trasie. Z kolei Pro-Line, czyli matka wszystkich freeride’owych tras w Saalbach Hintegrlemm, to wciąż pozycja obowiązkowa, która w dodatku zyskała nową sekcję w dolnej części.

Zdjęcie: Stefan Voitl

Schattberg X-press – czysty zjazd

Fani zjazdu w starym stylu z pewnością kochają trasę X-Line za jej wymagające techniczne sekcje. Aż 1000 metrów przewyższenia zapewnia odpowiednie emocje i wyzwania!

Nowość: Schattberg Sprinter

Region Saalbach Hinterglemm uruchomił nowe połączenie. Legendarna trasa Hacklberg dostępna będzie w dużo prostszy sposób, a to dzięki uruchomieniu nowego wyciągu u szczytu Schattberg X-Press.

Zdjęcie: Hansi Heckmair

Westgipfelbahn – autostrada do Hacklberga

W ubiegłym roku Westgipfelbahn działała w zastępstwie wyciągu 12er KOGEL, który był w przebudowie. W tym roku decyzją władz regionu utrzymano działanie tego wyciągu w sezonie letnim, a to sprawia, że rowerzyści chętni do jazdy Hacklbergiem mają kolejną drogę na szczyt.

Nowość: Trasa Bucheggtrail została wydłużona i teraz oferuje zjazd o przewyższeniu przekraczającym 1000 metrów.

Zdjęcie: Stefan Voitl

Wraca 12er KOGEL

W sezonie 2019 wyciąg Zwölferkogel był w przebudowie, a teraz będzie w końcu działać z pełną parą. Dzięki temu dojazd na trasę Z-Line będzie szybszy i bardziej komfortowy.

Połączony bilet rowerowy

Do Bike Parku Leogang znajdującego się na sąsiedniej górze Asitz można dojechać 3.5-kilometrową ścieżką Wurzeltrail z wyciągu Kohlmais. Dzięki połączonemu biletowi rowerzyści będą mogli bez przeszkód korzystać z wyciągów na górach Asitz i Steinberg. Dodatkowo karta JOKER CARD, która dostępna jest za darmo w wielu noclegach w regionie, obniża cenę biletów rowerowych o 30%.

Zdjęcie: Stefan Voitl

Gdy granice nie są problemem

Ci, którzy nie mają dość, mogą podjąć wyzwanie objechania całego regionu lub wypożyczyć ebike i wyruszyć na wycieczkę do sąsiedniego regionu. Bilet rowerowy z regionu obowiązywać będzie również w sąsiednim Tyrolu w Fieberbrunn na wyciągu Streubödenbahn. 

Zdjęcie: Daniel Roos

Wciąż nie jesteście zdecydowani? Wprowadzamy Flexi Booking!

Wszystkie rezerwacje noclegów w sezonie 2020 w regionie Saalbach Hinterglemm można przeprowadzić poprzez stronę saalbach.com lub bezpośrednio z właścicielami. Dzięki oznaczeniu poprzez zielonym przyciskiem Flexi Booking można bez problemu i bez podania przyczyny zmienić termin rezerwacji lub ją odwołać. 

Zdjęcie: Stefan Voitl

Karta JOKER CARD

Karta JOKER CARD jest oferowana za darmo w wielu noclegach w regionie i umożliwia dwa darmowe przejazdy wyciągami z rowerem w dowolnym miejscu w regionie Saalbach Hinterglemm lub Leogangu. Dodatkowo posiadacze JOKER CARD otrzymają 30% zniżki na wszelkie bilety rowerowe w regionie, dzięki czemu będą mogli skorzystać z aż dziewięciu wyciągów w Saalbach Hinterglemm, Bike Parku Leogang czy Fieberbrunn. Więcej informacji o karcie można znaleźć na stronie saalbach.com/jokercard.  

O regionie Saalbach Hinterglemm

Od sezonu 2020 region Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn jest największym rowerowym regionem w Austrii. Ponad 70 kilometrów singli, tras zjazdowych czy flow line’ów, a do tego 9 wyciągów na 7 górach. Dodatkowo dzięki dołączeniu Fieberbrunn, nowa sieć tras rozlega się aż na dwa regiony – Salzburg i Tyrol. Jedyną granicą pozostaje nasza wydolność. W górach można znaleźć stacje ładowania dla ebike’ów, a w dolinach coś na ząb. W całym regionie znajdują się również liczne sklepy rowerowe, wypożyczalnie, szkoły czy strefy dla początkujących. Do tego należy dodać liczne hotele, apartamenty i restauracje przyjazne dla rowerzystów.

Oficjalna strona: saalbach.com/bike
Media: facebook, instagram, twitter, youtube