Tegoroczna impreza Audi Nines presented by Falken w końcu wystartowała! We współpracy z Bike Parkiem Idarkopf oraz ekipą najlepszych zawodników freeride i slopestyle na świecie, zamieniliśmy opuszczony kamieniołom Ellweiler przy zachodniej granicy niemiec w niesamowity tor do latania na rowerach.

Oscar Härnström / zdjęcie: Klaus Polzer

Nowa i poprawiona impreza

W filmie prezentującym tegoroczną trasę pojawili się budowniczowie: Sam Reynolds i Clemens Kaudela, których wsparł Erik Fedko, aby pokazać wszystkie przeszkody występujące na trasie. Na zachodniej stronie kamieniołomu powstała kompletnie nowa linia slopestyle, która idzie w dół zbocza i kończy się niesamowitymi przeszkodami zaprojektowanymi przez Erika Fedko i Lukasa Knopfa. Po drugiej stronie kamieniołomu znajdziemy z kolei istniejącą już wcześniej linię freeride oraz big air, które zostały rozbudowane i poprawione poprzez bardziej strome lądowania, zwiększoną płynność oraz powiększone przeszkody. Impreza właśnie się rozpoczęła i będzie trwać przez kolejnych pięć dni, podczas których zapowiadana pogoda nie może być lepsza.

Emil Johansson / zdjęcie: Klaus Polzer

Jazda po tych trasach z innymi zawodnikami, którzy są zajarani tak samo jak ja, to świetna sprawa warta każdej włożonej pracy. Nie mogę się doczekać całego tygodnia jazdy z przyjaciółmi!

– Sam Reynolds

Jestem bardzo podekscytowany, że mogłem zbudować swoją własną przeszkodę. Planowaliśmy i projektowaliśmy wszystko po kolei, a teraz w końcu możemy spróbować ją pojechać. Wygląda perfekcyjnie!

– Erik Fedko
Clemens Kaudela / zdjęcie: Florian Breitenberger

Sesje LIVE podczas Audi Nines

Zawody Audi Nines w końcu wystartowały, a w tym roku dodatkowo ruszyła eksperymentalna platforma, która pozwoli naszym fanom śledzić najważniejsze wydarzenia prosto z własnych domów. Niestety w tym roku widzowie nie mogą pojawić się osobiście z powodu obostrzeń związanych ze światową pandemią koronawirusa, ale za to mogą oglądać wszystko na żywo na stronie audinines.com/live.

Bienvenido Aguado / zdjęcie: Syo van Vliet

Sesje LIVE będą oferować kilka kątów kamery, które dostępne będą w tym samym czasie. Nagrania z przejazdów zapewnione zostaną przez takich zawodników jak Sam Pilgrim, Bienvenido Aguado czy Max Fredriksson. Nowością jest również możliwość komentowania, proszenia zawodników o konkretne triki oraz ogólna interakcja na żywo z uczestnikami po obydwu stronach ekranów.

O imprezie Audi Nines MTB

Impreza Audi Nines nakierowana jest na celebrację sportu oraz zawodników, którzy piszą historię poprzez ich oddanie, talent i pasję. Każdego roku seria jest kontynuowana i dostosowywana do nowych możliwości oraz partnerów. Na przestrzeni lat seria Nine Knights zmieniała się, ale fundamenty oraz filozofia wciąż pozostały te same.

Oficjalna strona: audinines.com
Media: facebook, instagram, youtube