Specyficzny sezon 2020 dobiega powoli końca, a wraz z nim zmagania kończą się w największych seriach wyścigowych. W serii Enduro World Series tak naprawdę ledwie chwilę temu została rozegrana pierwsza runda w szwajcarskim Zermatt, a lada moment zmagania na ten rok całkowicie się zakończą.

W dniach 19-20 września odbędzie się druga runda EWS w debiutującej lokalizacji Pietra Ligure we Włoszech, a już tydzień później sezon zakończy się po raz czwarty z rzędu w sąsiednim Finale Ligure. W Pietra Ligure odbędzie się także druga i zarazem finałowa runda nowej elektrycznej serii EWS-E.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialne jest odwołanie dwóch imprez EWS zaplanowanych na październik. Z kalendarza wypadły zawody w Petzen i Jamnicy na granicy austiacko-słoweńskiej oraz runda we francuskim Montagnes du Caroux.

Kończymy sezon po raz kolejny na jednym z najbardziej ikonicznych wybrzeży na świecie. Finale Ligure jest w naszym kalendarzu od samego startu serii w 2013 roku. W tym roku zawitamy również do sąsiedniego Pietra Ligure, gdzie odbędą się także zawody EWS-E. Tym samym zapowiadają się dwa emocjonujące tygodnie ścigania!

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube