W austriackim Leogangu rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim, a najbardziej interesujące nas zawody, czyli downhill, będą ukoronowaniem zmagań o złote krążki i finały zostaną rozegrane w niedzielę.

Danny Hart, Puchar Świata DH Leogang 2019 / zdjęcie: Mortiz Ablinger

Speedster na nowo

Zawodnicy będą rywalizować o tytuły na doskonale znanej trasie „Speedster”. Trasa liczyła do tej pory 2.5 kilometra i miała 500 metrów przewyższenia. Co roku organizatorzy przygotowywali drobne zmiany w poszczególnych sekcjach, głównie zmieniając taśmowanie lub puszczając trasę kilka metrów obok głównej linii.

Greg Minnaar, Puchar Świata DH Leogang 2019 / zdjęcie: Bartek Woliński

Warto zauważyć, że wybitnie bike parkowy charakter Speedstera był krytykowany przez wielu zawodników, a trasa była uznawana przez najłatwiejszą w całym cyklu. Pomimo tego walka o zwycięstwo w Leogangu zawsze była bardzo zacięta, a różnice minimalne.

https://www.instagram.com/p/CF-Aml1Cc4K/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

W tym roku jednak organizatorzy przygotowali coś specjalnego i na najlepszych zawodników świata czeka kompletnie nowa sekcja w 2/3 trasy, która jest bardzo stroma i pełna świeżych korzeni. Sprawy nie ułatwia również fakt, że pogoda w Leogangu nie jest najlepsza i zawodnicy walczą z deszczem, zimnem i wszędobylskim błotem.

Zobaczcie jak wygląda trasa w wykonaniu Grega Minnaara:

O Bike Parku Leogang

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach: bikepark-leogang.com, instagram.com/BikeparkLeogang oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Wiadomości bieżące oraz informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach:
saalfelden-leogang.com, instagram.com/Saalfelden_Leogang oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do Bike Parku Leogang, to na miejscu znajdziesz sporo hoteli przyjaznych rowerzystom. Są to m.in. Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies oraz Hotel Der Löwe. Na miejscu znajdziesz także sklepy i serwisy rowerowe takie jak Sport Mitterer i Sport 2000 Simon. Więcej informacji można znaleźć na stronie: 
saalfelden-leogang.com/en/region-experience/bike/bikehotels