No i stało się! Zaplanowana na 22-23 marca inauguracja tegorocznego sezonu Pucharu Świata DH została przesunięta na późniejszy termin. Organizatorzy po konsultacjach z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) postanowili nie ryzykować i przenieść zawody w portugalskiej miejscowości Lousa na inny termin. A wszystko to w związku z epidemią wirusa Covid-19 znanego jako koronawirus.

Lousa miała zadebiutować na międzynarodowej arenie, ale nie jest to trasa kompletnie nieznana. To właśnie tutaj od wielu lat przeprowadzane są przedsezonowe testy producentów oraz ekip startujących w cyklu Pucharu Świata DH. Na osłodę zostaje nam nagranie z kasku Danny’ego Harta, który podąża trasą za Mattem Walkerem.

Będziemy Was informować na bieżąco jak tylko pojawią się nowe wieści..

O Pucharze Świata DH

Puchar Świata DH to najważniejsza seria wyścigowa rowerowego świata. Po raz pierwszy zawody MTB zorganizowane zostały w Kalifornii na początku lat ’80-tych, a pierwsze Mistrzostwa Świata rozegrane zostały w 1990 roku. Rok później powstał pierwszy Puchar Świata MTB. Od sezonu 2023 zawody DH stały się częścią Pucharu Świata MTB, w skład którego wchodzą również wyścigi cross country oraz enduro. Zawody zjazdowe (Downhill, DHI) to wyścig z czasem na szybkich i technicznych trasach prowadzących po korzeniach, kamieniach, hopkach czy innych naturalnych i sztucznych przeszkodach.