Organizatorzy Enduro World Series potwierdzili właśnie przełożenie kolejnej rundy. Tym razem ofiarą koronawirusa Covid-19 padła trzecia runda, która miała odbyć się we Francji.

Isabeau Courdurier, Puchar Narodów Enduro World Series Finale Ligure 2019

Pierwsza runda, która miała odbyć się w kolumbijskim Manizales z końcem marca została przełożona na weekend 6-7 listopada, a druga runda, która miała się odbyć 4-5 kwietnia w Farellones w Chile, została przełożona na 14-15 listopada. Trzecia runda, która miała zostać rozegrana w Montagnes Du Caroux we Francji 23-24 maja teraz została przełożona na 3-4 października.

Martin Maes, Enduro World Series Zermatt 2019

Przede wszystkim chcemy chronić naszych współpracowników, zawodników oraz fanów i postępować jak najbardziej odpowiedzialnie się tylko da. Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że musieliśmy przełożyć już trzy pierwsze rundy i mamy nadzieję, że szybkie decyzje związane ze zmianami dat pozwolą na zmniejszenie stresu i wszelkich utrudnień. Nie możemy się doczekać aż sezon będzie mógł w końcu wystartować.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series
Richie Rude, Enduro World Series Les Orres 2019

Świat mierzy się właśnie z bardzo specyficzną zdrowotną sytuacją. To sprawia, że wiele imprez na całym świecie musi zostać odwołana lub przełożona na inny termin. Niestety, ale również i my nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy przełożyć zawody drugiej rundy Enduro World Series w Manizales.

– Jorge Mario Jaramillo, Dyrektor wyścigu pierwszej rundy w Kolumbii
Andreanne Lanthier Nadeau, Enduro World Series Whistler 2019 / zdjęcie: Fraser Britton

Jako organizacja Montenbaik widzimy w obecnej sytuacji pewną szansę, ponieważ teraz to my będziemy kończyć sezon Enduro World Series 2020. To daje nam sporo czasu by zaskoczyć zawodników jeszcze lepszymi trasami i najlepszą organizacją.

– Ignacio Barboas, Dyrektor wyścigu drugiej rundy w Chile

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące przełożonych rund można znaleźć na stronie enduroworldseries.com

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube