Spodnie Endura Singletrack II. Duży elastyczny panel na biodrach super pracuje.

W porównaniu do swojego pierwowzoru sprzed lat spodnie Endura Singletrack przeszły ewolucję, niczym szlaki rowerowe przez ostatnią dekadę, po których obecnie jeździmy. Ewolucja polega na zastosowaniu wielu różnych paneli z różnych materiałów oraz zmianie kroju spodni, którego fason przystosowany jest do obecnie panujących nam tras, infrastruktury Bike Parków czy systemów ścieżek enduro. W skrócie do soczystej jazdy w trudnym terenie!

Otwierany panel wentylacyjny.

Spodnie Endura SingleTrack

Spodnie Endura SingleTrack wykonane są z materiału opartego na nylonowych włóknach, które w połączeniu z wzmocnionymi szwami cechują się wysoką wytrzymałością. Materiał ten nie jest rozciągliwy, ale dzięki dobrze dobranym elastycznym panelom i typowo rowerowemu krojowi, spodnie podczas jazdy układają się idealnie w każdym miejscu.

Spodnie Endura Singletrak skrojone są w stylu „moto”. Pozwalają zmieścić każde ochraniacze kolan (specjalnie wyprofilowane panele spodni), a dolna część nogawek jest wąska i dopasowana do nogi. Brak zamka na dole powoduje, że zdjęcia ochraniaczy możesz dokonać tylko górą.

Spodnie Endura Singletrack

Endura nie zapomniała o tych wszystkich, którzy kochają jazdę poza szlakiem ścieżek rowerowych enduro. Mowa tu o kieszeniach. Mamy do wyboru dwie z przodu z zamkiem oraz dwie obszerne w tylnej części. Rowerowi nomadzi będą zadowoleni. Kieszenie spokojnie zmieszczą telefon komórkowy, mapy, otwieracz do piwa czy wina, portfele i inne przedmioty, które lubisz mieć pod ręką.

Spodnie Endura SingleTrack używałem przez całą jesień, zimę i aktualnie panującą nam wiosnę 2020. Okazały się niezastąpione podczas jazdy w chłodne dni. Nie są to spodnie wodoodporne, ale w stopniu podstawowym odpychają wodę (nie deszcz). W umiarkowanych temperaturach zapewniają komfort użytkowania, a w razie potrzeby boczne panele wentylacyjne zapewnią nam wewnętrzny powiew świeżości. Trwałe materiały i wzmocnione szwy dają odporność na wszelkiego rodzaju akcje, zarówno te zaplanowane jak i te z zaskoczenia. Różnorodność zastosowanych paneli z różnych materiałów sprawia, że spodnie idealnie leżą, nie ciągną się, nie zahaczają. Jeżeli lubisz spodnie kroju Regular, a nie FIT, będzie to wybór dla Ciebie. Za dopasowanie mojego płynnego obwodu w pasie odpowiadają po bokach mocne paski z rzepami oraz guzik (przy moim wzroście używam spodni w rozmiarze L).

Wszystkie parametry jakie podaje producent spodni Endura odzwierciedlone są w rzeczywistości. Ewolucja SingleTrack’ów jest odpowiedzią na trendy w MTB, gdzie potrzebujesz mocnych, dobrych spodni, bo prawdziwe MTB to „nie rurki z kremem”. Cieszmy się chwilą, do zobaczenia gdzieś na trasie!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Clickfast umożliwia dopięcie wewnętrznych spodenek ochronnych lub z tzw pampersem

Specyfikacja:

  • Trwały materiał oparty na nylonowych włóknach z wykończeniem DWR odpychającym wodę
  • Profilowane kolana z panelami elastycznymi zaprojektowane dla ochraniaczy kolan
  • Kieszenie z przodu z podwójnymi zamkami, laserowo wycinana kieszeń zabezpieczona wodoodpornym zamkiem oraz kieszenie wewnętrzne 
  • Panele wentylacyjne na nogawkach
  • Szybkoschnące wykończenie w pasie
  • Duży panel elastyczny na biodrach
  • Wzmocnione szwy w newralgicznych miejscach
  • Krój opracowany do jazdy z ochraniaczami kolan
  • Kompatybilne z systemem Clickfast
Duże, obszerne, dobrze zaprojektowane kieszenie.
Nogawka wąska z elastycznym panelem ułatwiającym zakładanie.
Profilowane kolana z panelami elastycznymi zaprojektowane pod ochraniacze kolan, dobry krój, wentylacja, duże kieszenie, mocny materiał to atuty spodni Enbdua SingleTrack II.

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertons.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube