JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Od momentu powstania pierwszego na świecie toru pumptrack minęło niemalże 20 lat. W 2004 roku Steve Wentz, na zapleczu swojego rowerowego sklepu, wybudował uznany za pierwszy, tor pumptrack. Czyli trasę, najczęściej zamkniętą pętlę, która składa się z nierówności terenu – muld oraz zakrętów.

Odpowiednio wyprofilowane muldy, pozwalają przy zachowaniu prawidłowej techniki, napędzać się coraz bardziej, wykorzystując przy tym jedynie nierówności terenu. Napędzanie się siłą mięśni nóg, tak zwane pedałowanie, nie jest poprawną techniką poruszania się po torze. Poprawną technikę można porównać do wykonywania w odpowiednim momencie przysiadów. Jazda po pętli może być zarówno zabawą jak i ciężkim treningiem, który angażuje wiele partii mięśni. Tutaj trudność uzależniona jest od prędkości z jaką się poruszamy. Co za tym idzie, pumptrack, to idealna infrastruktura do długoterminowego rozwoju własnych umiejętności, sprawności, wytrzymałości czy kondycji.

Tory pumptrack cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wśród rowerzystów, posiadaczy hulajnóg czy deskorolek. Ta stale zyskująca na popularności infrastruktura, przyciąga coraz większe grono użytkowników, przed którymi teraz otwierają się zupełnie nowe możliwości sportowego rozwoju. Udział w PUMP IT TOUR i zdobycie pierwszego tytułu Mistrza Polski Pumptrack.

Prawie 20 lat. Właśnie tyle czasu było potrzebne, aby Polska doczekała się swojego Pucharu kraju w nowej dyscyplinie sportowej, jaką jest jazda na torze pumptrack. Wystartuj w każdej edycji PUMP IT TOUR i zobacz co się stanie!

Więcej informacji o samym wydarzeniu oraz zapisach znajdziecie na oficjalnej stronie lub facebook’u.

O Pucharze Polski Pumptrack

Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski Pumptrack powstają przy współpracy z Polskim Związkiem Kolarskim (PZKol). Charakteryzują się dużą dbałością o szczegóły i wysokim poziomem organizacyjnym. To zarazem pierwsza tego typu seria w kraju, która zapoczątkuje zupełnie nowe, sportowe możliwości rozwoju przed wszystkimi użytkownikami torów pumptrack.

Oficjalna strona: pumpit.pl
Media: facebook, instagram
Klasyfikacja generalna: 43ride.com/wyniki-zawodow