Nieważne jak jeździsz, na jakim poziomie jesteś, jak często się wywracasz, ważne jest, że oprócz noszenia kasku warto zainwestować również w ochronę nóg. Na rynku spotkasz wiele typów ochraniaczy krótkich, będą różniły się wagą, materiałami, elementami nośnymi czy zastosowanymi panelami ochronnymi.

Topowy model ochraniaczy Endury łączy duże wkładki ochronne z materiału D3O nowej generacji oraz zewnętrzną, twardą skorupę. zapewniając najwyższy poziom ochrony

Ochraniacze kolan Endura MT500 HARDshell

W przypadku ochraniacza Endura MT500 HARDshell mamy do czynienia z najwyższym modelem z oferty szkockiego producenta. W modelu HardShell położono nacisk na maksymalne zabezpieczenie kolana przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych materiałów z jakich obecnie wykonuje się topowe ochraniacze.

Po raz pierwszy materiał D30 w takiej konstrukcji reaguje na uderzenie i utwardza się. Materiał ten działa także w przypadku uderzenia w ostrzejszą krawędź np. kamienia. To odróżnia najnowszą wersję materiału D3O od wcześniejszych konstrukcji.
Wewnętrzne wstawki silikonowe wspomagają utrzymanie ochraniacza na nodze.
Materiał nowej generacji pozwala na stworzenie przestrzennej struktury wkładki ochronnej zapewniając odpowiednią wentylację.

Znaki szczególne:

  • Profilowane panele ochronne hard-shell zapewniają ochronę przed ostrymi kamieniami.
  • Wkładki D3O przejmują siłę uderzenia, są lekkie i zapewniają dobrą wentylację.
  • Rozszerzone boczne panele z pianki PU dla dodatkowej ochrony.
  • Szeroki system zapięcia gwarantuje dopasowanie.
  • Spełniają standard CE EN 1621/1.
Ochraniacze wykorzystują nową generację materiału D30, który pozostaje elastyczny podczas jazdy oraz utwardza się podczas uderzenia przejmując jego energię.
Szerokie taśmy pozwalają dobrze dopasować ochraniacz do nogi i utrzymać go na miejscu podczas jazdy.
Na zdjęciu widoczne są poszerzone boczne panele z pianki PU dla dodatkowej ochrony.

Skarpety Endura SingleTrack Shin Guard 2020

Gdy zadbamy o ochronę kolan i uznamy, że przydałoby się coś jeszcze na piszczele, to Endura zaproponowała skarpety z panelami ochronnymi o nazwie SingleTrack Shin Guard. Proste połączenie wysokiej skarpety z wszytymi panelami ochronnymi piszczela i kostki.

Endura SingleTrack Shin Guard 2020.

Znaki szczególne:

  • Miękki w dotyku, szybkoschnący materiał.
  • Wkładki ochronne wykonane z pianki zapamiętującej kształt ciała chronią przed kamieniami i uderzeniami pedałów.
  • Dodatkowa ochrona wokół kostek.
  • Elastyczny mankiet zapewnia komfortowe dopasowanie.
Element chroniący kostkę.
Wysokie skarpety wyposażone w zintegrowane panele ochronne w połączeniu z ochraniaczami kolan tworzą pewną strefę zabezpieczenia.

Podsumowanie

Nie należę do specjalnie ogarniętych rowerzystów i często sprawdzam jakość wykonania tras i ścieżek poprzez bliski z nimi kontakt. Przydaje się wtedy dobra i sprawdzona ochrona. Ochraniacze Endura MT500 HardShell oraz skarpety SingleTrack Shin Guard należą do moich ulubionych zestawów w góry. Skarpety wyglądają może na „grube”, ale to zmyłka, materiał z którego są wykonane fajnie oddycha, a panele ochronne są dobrze rozmieszczone i oprócz ochrony przed uderzeniami kamieni, korzeni zabezpieczą nasze piszczele przed pinami z platform. Ochraniacze Endura MT500 Hardshell prezentują się bardzo solidnie. Wykonanie i materiały są na wysokim poziomie, ergonomia dobra, panele ochronne super, trudno znaleźć słaby punkt (nie znalazłem). Wybierając szybką, agresywną jazdę na jakimkolwiek poziomie jesteś, warto postawić na sprawdzone, spełniające normy CE ochraniacze i cieszyć się jazdą. Ja już mam, do zobaczenia gdzieś na szlaku.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Endura

Marka Endura powstała w Szkocji w 1993 roku z założeniem poprawy wydajności, jakości i funkcjonalności odzieży rowerowej. Jako indywidualna marka szybko wprowadziła na rynek szereg nowych produktów, które szybko zyskały status ikony, a w wielu przypadkach wciąż wyznaczają standardy w branży. Taka filozofia oraz bezkompromisowe podejście sprawiły, że mała lokalna marka szybko stała się globalnym liderem w branży.

Oficjalna strona: endurasport.com
Dystrybucja: 
endurastore.pl
Media: 
facebookinstagramtwitteryoutube