JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W związku z trwającą na całym świecie pandemią koronawirusa, organizatorzy Enduro World Series, organ zarządczy UCI oraz lokalni organizatorzy podjęli ciężką decyzję o kolejnych zmianach w tegorocznym kalendarzu najważniejszej serii rowerowego enduro na świecie.

Isabeau Courdurier, Puchar Narodów 2019

Zmiany w kalendarzu:

  • zawody w Val di Fassa, Włochy – 4-5.07 – odwołane
  • runda Petzen/Jamnica, Austria/Słowenia – 11-12.07 – przełożone na październik
  • impreza EWS-E Valberg, Francja – 18-19.07 – odwołane; runda będzie teraz częścią zawodów w Olargues w październiku
  • 6 runda będąca częścią festiwalu Crankworx Whistler, Kanada – 8-9.08 – odwołane

Zmiany w kalendarzu zostały wprowadzone po bardzo szczegółowej analizie sytuacji wśród zainteresowanych stron. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że bardzo ciężko jest zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, a organizatorzy EWS i UCI dokładają wszelkich starań by zminimalizować ryzyko i straty związane ze światowym kryzysem.

Martin Maes, EWS Zermatt 2019

W naszym najlepszym interesie jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla naszych zawodników, pracowników oraz fanów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na odwołanie kilku imprez oraz przeniesienie rozpoczęcia sezonu na sierpień. Na pierwszym miejscu stawiamy pragmatyzm i zawodników, współpracujemy blisko z UCI i czujemy, że te zmiany zapewnią chociaż odrobinę dobrego ścigania na koniec roku. Nie możemy się doczekać aż odwiedzimy wspaniałe miejsca, których nie mogliśmy odwiedzić w tym roku, w sezonie 2021.

– Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series

Tym samym obecny rozkład jazdy Enduro World Series w sezonie 2020 wygląda następująco. Sezon rozpocznie się w szwajcarskim Zermatt 30-go sierpnia, a 26-27 września we włoskim Finale Ligure odbędzie się Puchar Narodów. Druga runda odbędzie się w październiku we Francji w Olargues, a następnie pod koniec miesiąca zawodnicy przeniosą na granicę austriacko-słoweńską do Petzen i Jamnicy. Czwarta runda to Manizales w Kolumbii (6-7 listopad), a sezon zakończy się w chilijskim Farellones (14-15 listopad).

Wszelkie zmiany terminów aktualizujemy na bieżąco w naszym kalendarzu imprez rowerowych 2020 – 43ride.com/kalendarz-2020

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube