JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Organizatorzy najważniejszej światowej serii enduro Enduro World Series poinformowali o ważnych zmianach w tegorocznym kalendarzu, które zostały wprowadzone przez panującą na świecie pandemię koronawirusa.

W interesie rywalizacji sportowej jest zapewnienie przez organizatorów równych warunków dla wszystkich. W związku z licznymi zmianami w kalendarzu postanowiliśmy włączyć do głównego cyklu zawody Pucharu Narodów, który ma się odbyć 27 września 2020 we włoskim Finale Ligure. W związku z faktem, że istnieje możliwość, że nie wszystkie nacje będą mogły wziąć udział w zawodach, Puchar Narodów 2020 został zawieszony w tym roku. Jednak nie zmienia to faktu, że największe nazwiska światowego enduro staną na starcie w Finale.

Amatorski wyścig zostanie rozegrany tak jak planowano, dzień przed oryginalnym Pucharem Narodów, 26 września 2020. Tym samym wielu zawodników wciąż będzie miało szansę stanąć na starcie z najlepszymi i zmierzyć się z nimi na światowej klasy odcinkach. W związku z koniecznością zapewnienia odpowiednich standardów bezpieczeństwa musieliśmy jednak odwołać rywalizację zespołową. Pełen Puchar Narodów EWS powróci w 2021 roku, gdy ponownie wszyscy spotkają się na ikonicznych trasach Finale.

W sezonie 2020 nie zostanie również przyznany tytuł Mistrza EWS w związku z faktem, że nie wszyscy zawodnicy będą mogli wziąć udział we wszystkich rundach. Tym samym zwycięzcy poszczególnych rund zostaną nagrodzeni specjalnymi jersey’ami. Nowa tradycja będzie kontynuowana również w sezonie 2021, a te specjalne jerseye będą wyjątkową nagrodą dla tych, którzy zakończą rywalizację na podium.

Rywalizacja zespołowa w tegorocznym sezonie wciąż będzie kontynuowana, a jeśli zawodnicy danego zespołu nie będą mogli wziąć udziału w jednej z rund, ekipa będzie miała prawo do wystawienia zastępstwa. Taka zmiana nie tylko sprawi, że rywalizacja zespołowa wciąż będzie żywa, a najlepszy zespół na koniec sezonu zdobędzie tytuł mistrzowski.

Odwołanie poszczególnych imprez sprawiło, że nie odbędą się również serie kontynentalne, w tym Europejska Seria Enduro EWS. Jednak organizatorzy ostatniej rundy, Enduro X Race w Czechach, wciąż mają nadzieje, że rywalizacja w dniach 19-20 września będzie możliwa.

Pełny kalendarz Enduro World Series 2020

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube