JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Nadzieje, sny oraz ciężka praca nie zawsze dają pozytywny efekt: ekipy magazynu Mountainbike Rider, Bike Parku Winterberg oraz organizatorzy festiwalu iXS Dirt Masters zostali zmuszeni ostatecznie odwołać tegoroczną imprezę.

Po wybuchu światowej pandemii koronawirusa największy europejski festiwal rowerowy został przeniesiony na wrzesień, aby zagwarantować wszystkim uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Zostały ustalone specjalne procedury higieniczne oraz skupiono się na zmniejszeniu ryzyka infekcji podczas festiwalu. Aby jeszcze lepiej się zabezpieczyć do pomocy została zaprzęgnięta firma, która miała stworzyć specjalną aplikację do kontroli przepływu uczestników pomiędzy poszczególnymi strefami festiwalu oraz limitowania wstępu określonej liczby osób na trasy.

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Odwołanie festiwalu podyktowane jest zarządzeniem rządu, który zabronił organizacji dużych imprez aż do końca października 2020. Pracowaliśmy nad specjalnymi procedurami, które miały zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, ale niestety nie udało się. Szkoda, ale nie załamujemy się i rozpoczynamy prace nad kolejną edycją, która będzie jeszcze lepsza niż wszystkie poprzednie! Jesteśmy pewni, że nasi fani zrozumieją decyzję rządu w takim samym stopniu jak my i nie pozostaje nam nic innego niż liczyć na bezproblemową przyszłość.

– Frank Weckert, Organizator festiwalu iXS Dirt Masters
Bikepark Winterberg / zdjęcie: Gah Krämer

Obecnie zarządzenia sprawiają, że wszystkie imprezy masowe powyżej 1000 osób muszą zostać odwołane. Alternatywą było rozegranie samych imprez sportowych bez udziału publiczności. Jednak co to za festiwal, na którym nie ma kibiców? To nie byłoby zgodne z duchem iXS Dirt Masters. Dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji i skupieniu się na kolejnym sezonie. W dniach 13-16 maja 2021 roku ulubiony festiwal rowerowy Europy powróci ponownie!

iXS Dirt Masters Festival 2019 / zdjęcie: Nico Gilles

Jesteśmy zasmuceni decyzją władz, ale nie załamujemy się! Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację festiwalu oraz tworzenie jego unikalnej atmosfery. Ta pozytywna energia nas napędza! Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie i zrozumienie, zwłaszcza ze strony naszych partnerów i sponsorów. Skupiamy się teraz na kolejnym sezonie i zrobimy wszystko, aby edycja 2021 była najlepsza w historii.

– Sabrina Ungemach, Organizator festiwalu iXS Dirt Masters

O Bike Parku Winterberg

Bike Park Winterberg to najbardziej wszechstronne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w Niemczech. W skład bike parku wchodzi aż 11 tras o łącznej długości 12 kilometrów i różnym stopniu trudności. Wśród tras znajdują się strefa dla początkujących, flow trail, pump track, slopestyle czy trasa zjazdowa znana z serii iXS Downhill Cup. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu, szkółka rowerowa, myjka oraz dwa wyciągi.

Oficjalna strona:
bikepark-winterberg.de
Media:
facebook, instagram

O festiwalu iXS Dirt Masters

Oficjalna strona: dirtmasters-festival.de
Media: facebook, instagram