Innsbruck / zdjęcie: Clint Trahan

Pierwszy tegoroczny przystanek serii Crankworx World Tour rozpoczęty! Festiwal Crankworx Innsbruck rozpoczął się od bardzo intensywnego dnia, w trakcie którego odbywały się głównie treningi do nadchodzących imprez: Specialized Dual Slalom Innsbruck, CLIF Speed & Style Innsbruck czy Crankworx Innsbruck Slopestyle.

Jednak najważniejszą imprezą dnia była wieczorna sesja podczas Official European Whip-Off Championships presented by POC, czyli najlepsze loty bokiem. Ostatecznie na koniec dnia najlepszymi whipami mogli pochwalić się Kaos Seagrave oraz Robin Goomes.

Kaos Seagrave / zdjęcie: Clint Trahan

A już dziś o godzinie 10.00 rozpocznie się transmisja LIVE z zawodów Specialized Dual Slalom Innsbruck. Zawody można oglądać na stronie crankworx.com oraz na Red Bull TV.

Zwycięzcy Whip-Off: Kaos Seagrave i Robin Goomes / zdjęcie: Clint Trahan

Wyniki zawodów Whip-Off:

  1. Kaos Seagrave / Robin Goomes
  2. Peter Kaiser / Casey Brown
  3. Kade Edwards / Jess Blewitt

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr